Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

مظلوميت دلاور افغاني و ياران شهيدش

«عليرضا ياسيني توسلي» يكي از شجاع‎ترين فرماندهان ميداني نبرد سوريه، در منطقه درعا به شهادت رسيد، وي كه در سال‎هاي گذشت با سازماندهي رزمندگان افغان از سراسر جهان به خيل مدافعان حرم آل الله پيوسته بود، به عنوان فرمانده «تيپ فاطميون»، تيپ مخصوص رزمندگان افغان حاضر در نبرد سوريه، به عنوان يكي از قابل اعتمادترين فرماندهان ميداني نبرد سوريه و مورد وثوق سپاه قدس شناخته مي‎شد.


انتشار خبر شهادت سردار سپاه اسلام شهيد «علي‎رضا ياسيني توسلي» فرمانده شجاع «تيپ فاطميون» در منطقه درعا در سوريه، بار ديگر نام رزمندگان دلاور افغان را كه در سال‎هاي اخير نبرد سوريه نقشي تعيين كننده ايفا كرده‎اند، سر زبان‎ها انداخت.

سردار شهيد عليرضا ياسيني، توسلي معروف به «ابوحامد» فرمانده شجاع و حماسه آفرين تيپ فاطميون كه متشكل از نيروهاي افغاني مدافع حرم حضرت زينب(سلام الله عليها) مي‌باشد، در طي نبرد با «مزدوران سعودي» و پيروان اسلام آمريكايي، روز شنبه در منطقه «درعا» سوريه به فيض عظيم شهادت نائل آمد و به ياران شهيدش پيوست.

«عليرضا ياسيني توسلي» يكي از شجاع‎ترين فرماندهان ميداني نبرد سوريه، در منطقه درعا به شهادت رسيد، وي كه در سال‎هاي گذشت با سازماندهي رزمندگان افغان از سراسر جهان به خيل مدافعان حرم آل الله پيوسته بود، به عنوان فرمانده «تيپ فاطميون»، تيپ مخصوص رزمندگان افغان حاضر در نبرد سوريه، به عنوان يكي از قابل اعتمادترين فرماندهان ميداني نبرد سوريه و مورد وثوق سپاه قدس شناخته مي‎شد.

اما به راستي در همزماني روز شهادت فرمانده تيپ فاطميون با اولين روز شروع فاطميه چه سري نهفته است؟ سردار بزرگي كه مورد وثوق قاسم سليماني بود و سال‎ها در سنگر مجاهدت و دفاع از ولايت بر همه سبقت گرفته بود. او كه در گروه‎هاي جهادي با شوروي جنگيده بود و به دوستان مي گفت همواره تلاشم اين بوده كه وارد هيچ حزب و گروه و دسته اي نشوم و مسير جهاد را تا انتها بروم.

به گفته يكي از مطلعين، اكثر شهداي اين تيپ با تاسي به مادرشان حضرت زهرا(سلام الله عليها) از ناحيه پهلو و سينه مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به فيض شهادت نائل آمده اند.

سردار رشيد اسلام شهيد عليرضا توسلي، معروف به ابوحامد، فرمانده تيپ فاطميون به همراه شهيد رضا بخشي ملقب به فاتح ، روز شنبه ۹ اسفند ٩٣، در جريان آزادسازي تپه تل قرين در حومه درعا، به دست تروريست‌هاي جبهه النصره به شهادت رسيد. وي در دوران هشت سال دفاع مقدس نيز در جبهه دفاع از انقلاب اسلامي حضور داشت.

با اين حال مظلوميت شيعيان افغان چه در افغانستان، چه در ايران و حتي در منطقه نبرد سوريه، موجب شده است كه با وجود تقديم شهداي متعدد توسط «تيپ فاطميون»، شهداي اين تيپ شجاع آنچنان كه بايد شناخته نشوند.

وقتي نام حضرت زينب سلام الله عليها و نام مادر سادات فاطمه زهرا (س) مي آيد ناخود آگاه دل چند كلمه را با خود نجوا مي‎كند: مظلوميت و غربت و دفاع از حريم ولايت و اتفاقي نيست كه وقتي شيعيان افغان از همه جاي دنيا خواستند دور هم جمع شوند تا تيپي را براي دفاع از حرم حضرت زينب شكل دهند نام آن را كه نشان دهنده واقعيت وجودي شان بود تيپ فاطمي نام نهادند …

بچه هاي فاطمي و شيعيان مظلوم افغانستان همانطور كه از اسمشان پيداست واقعا مظلومند و غريب، چه در افغانستان چه در ايران و چه در سوريه و عراق.

وقتي بچه هاي رزمنده فاطمي از سراسر دنيا گرد هم آمدند يكي از اتفاقات بزرگ جبهه مقاومت رقم خورد . شير بچه هاي حيدر كرار كه اسمشان باز كننده قفل‎هاي بزرگ عمليات‎هاي مختلف سوريه بود و نامشان لرزه بر اندام دشمن مي انداخت گاهي جلوتر از يلان و شيران حزب الله لبنان و كتائب عراق و مجاهدين پاكستان و … حماسه آفريني مي كردند و اين كم كم به يك امر طبيعي تبديل شده است.

شمار شهداي زياد اين تيپ كه از دو سه سال قبل غريبانه در شهرهاي مختلف ايران و افغانستان تشييع مي شدند خود گواه مردانگي و غربت اين عزيزان بوده و هست . شهدايي كه به دست يزيدها و ابوسفيان هاي زمانه سر بريده شدند و مانند شهيد رضا اسماعيلي در حال بريده شدن سر تا لحظه آخر ذكر يا علي يا علي شان در تمام شبكه هاي دنيا نمايش داده شد و نداي بلندي را در گوش تكفيري‎ها طنين انداخت كه زينب هرگز دو بار اسير نخواهد شد …

سردار «علي رضا توسلي» فرمانده شجاع و حماسه آفرين «تيپ فاطميون» در دفاع از حرم بانوي مقاومت «حضرت زينب كبري (سلام الله عليها) فرمانده محبوب و انسان بسيار زيرك و كم حرفي بود كه با اعمالش همه را شگفت زده مي كرد.

تصاوير خبرگزاري ابناء از ورود پيكر مطهر فرمانده دلاور تيپ فاطميون به كشور را در ادامه مي بينيد:


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.