Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

جانشین فرمانده سپاه قدس: مدافعین حرم خواب آرام را از رژیم اشغالگر قدس گرفته‌‌اند

جانشین فرمانده سپاه قدس گفت: مدافعین هم در لبنان و هم در سوریه خواب آرام را از رژیم اشغالگر قدس گرفته‌اند و فرزندان مقاومت اسلامی نیز دوش به دوش رزمندگان فاطمیون می‌جنگند تا فلسطین را از رژیم اشغالگر پس بگیرند.به گزارش تسنیم ، سردار اسماعیل قاآنی امشب ‌در چهارمین یادواره شهدای فاطمی و مدافع حرم و اولین سالگرد سرداران شهید بختی و توسلی که در حسینیه امام خمینی مشهد برگزار شد، گفت: با وجود اینکه بر جوامع اسلامی ظلم، فشار و تعدی وارد شده اما شاهد بروز دوران جدید رشد و نمو اسلام در منطقه هستیم و به‌برکت انقلاب اسلامی این رشد و نمو در منطقه نمایان شده است.

وی افزود: در دنیای امروز تماس بین جغرافیای مختلف به‌راحتی امکان‌پذیر است و سرنوشت مردم در نقاط مختلف به هم نزدیک شده و گره خورده و اگر آثاری بر یک جامعه وارد شود امکان انتقال آن به دیگر جوامع نیز وجود دارد.

قاآنی تصریح کرد:  استکبار جهانی با جلوداری آمریکا و اسرائیل برای جلوگیری از رشد اسلام در جهان در تلاش است اما در مقابل این تلاش مذبوحانه، فرزندان دلیر مکتب امیرالمؤمنین(ع) با حضور در صحنه‌های خطر با تدبیر و درایت  از حیثیت خود و مظلومین در ممالک مختلف اسلامی پاسداری می‌کنند.

جانشین فرمانده سپاه قدس عنوان کرد: بیش از 3 سال است بخشی از سرزمین سوریه  در محاصره بود و کنار مقاومت ساکنان آن دلیرمردانی از راه‌های دور باز نیز ایستادگی کردند و به ساکنان سوریه این پیام را رساندند که باید دلیرمردانه بایستند و از وطن خود دفاع کنند.

وی گفت: آمریکایی‌ها بیش از 3 سال اصرار داشتند که موضوع سوریه باید با حرکت نظامی حل شود اما ایران از ابتدا معتقد بود تنها راه حل موضوع سوریه مسیر سیاسی است و امروز شاهد هستیم که به حرف جمهوری اسلامی ایران تمکین کردند و وارد مذاکرات سیاسی شدند.

قاآنی یادآور شد: شهدای فاطمیون در بسیاری از جهات حتی از شهدای دوران دفاع مقدس نیز جلوتر رفتند چرا که در دوران دفاع مقدس  ما در سرزمین خودمان می‌جنگیدیم، اگرچه این دفاع از جغرافیا، حیثیت و شرف همه مسلمانان بود اما فرزندان معنوی رسول‌الله و امیرالمؤمنین نه‌تنها درون مرزهای خود بلکه در هر نقطه از جغرافیا که دفاع از اسلام ضرورت داشته باشد حضور پیدا می‌کنند و این ایثار بزرگی است.

قاآنی با اشاره به اینکه برادران و رزمندگان دلیر فاطمیون کسانی هستند که برای رسیدن به خدا دو مهاجرت پیاپی را پشت سر گذاشتند عنوان کرد: دوره اول این مهاجرت دفاع از شرافت ملی در ایران است و شهید توسلی و شهید بختی از جمله جلوداران و پرچمداران دفاع از سرزمین خود بودند و امروز نیز برای دفاع از اسلام هزاران کیلومتر دورتر از وطن در مرحله دوم مهاجرت الی‌الله حضور پیدا کرده‌اند و با دفاع از اسلام و حریم اهل بیت مردانه به شهادت رسیدند.

جانشین فرمانده سپاه قدس با بیان این مطلب که جنگ‌های پیاپی و صورت گرفته در ممالک اسلامی از سوی آمریکا و اسرائیل ناکام مانده است عنوان کرد: مجاهدان نه‌تنها اجازه تثبیت تعرض دشمن در ممالک اسلامی را ندادند بلکه موفقیت‌های جدیدی به دست آوردند، مجاهدین از ابتدا زیر پرچم ولایت و امروز زیر پرچم ولی امر مسلمین امام خامنه‌ای که پرچم عزت و شرف مسلمانان را به دست گرفته می‌جنگند و اگر دلیرمردی به زمین می‌افتد دلیر‌مرد دیگری این پرچم را به دست می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه مدافعین هم در لبنان و هم در سوریه خواب آرام را از رژیم اشغالگر قدس گرفته‌اند، افزود: در سال‌های نه‌چندان دور شاهد بودیم که اسرائیل وارد خاک لبنان شده و تا طرابلس پیشروی کرد و هیچ قدرتی توان مقابله با آنان را نداشت اما امروز فرزندان مقاومت اسلامی کسانی که دوش به دوش رزمندگان فاطمیون می‌جنگند در دفاع از لبنان نه‌تنها همه مناطقی که رژیم اشغالگر از خاک لبنان غصب کرده پس گرفتند.

قاآنی خاطرنشان کرد: هرچند دشمنان در داخل خاکمان  طراح توطئه هستند اما به‌برکت مجاهدان دلیرمرد نه‌تنها نمی‌توانند سیاست‌های خود را اعمال کنند بلکه قدرت کشورهای مسلمان را در سطح منطقه گسترش می‌دهند، نیروهای مقاومت در مناطق تحت محاصره فلسطین نیز به جهانیان نشان دادند نیروهای مبارز و مجاهد این ظرفیت را دارند تا برای سال‌های متمادی از درون سرزمین تحت محاصره موشک مورد نیاز خود را تولید کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.