Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

خطاطی‌های بی‌نظیر دانشجوی شهید مدافع حرم بعد از نماز شب

عکس

ما شهید فیروز حمیدی زاده را عمو فیروز صدا می‌کردیم چون از ما بزرگتر بود؛ خط بسیار خوشی داشت و یک بار از او پرسیدم عمو فیروز چطور خطت اینقدر خوب شده است، گفت: بعد از نماز شب می‌نویسم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو از بجنورد،‌ در جریان صحبت با حمید مظهری، از دانشجویان فعال جهادگر و بسیجی دانشگاه بجنورد بودیم که خاطرات زیبایی در خلال صحبتهایشان از شهید فیروز حمیدی زاده، اولین شهید بسیجی مدافع حرم خراسان شمالی نقل کرد. دیدم چقدر زیباست که آنرا برای اولین بار منتشر کنیم،‌ البته شهید حمیدی زاده خود نیز دانشجوی دانشگاه آزاد بجنورد بود و با رفتنش دل خیلی از دوستان را عزادار و البته هوایی شهادت کرد.

حمید مظهری علت آشنایی خود با شهید فیروز حمیدی زاده را شرکت در نمازهای جماعت مسجدالنبی(ص) بجنورد می داند، جایی که شهید فیروز حمیدی زاده در آن فعالیت می کرده است. او با نقل خاطره ای از این شهید بزرگوار می گوید: ما شهید فیروز حمیدی زاده را عمو فیروز صدا می‌کردیم چون از ما بزرگتر بود، تمام برنامه‌های فرهنگی مسجد را او انجام می‌داد، خط بسیار خوشی داشت. یک بار از او پرسیدم عمو فیروز چطور خطت اینقدر خوب شده است.

او پاسخ داد تمام خطاطی‌‌ها را بعد از نماز شب و با وضو انجام می دهم، درست قبل اذان صبح و زمانیکه سکوت شب حاکم می شود. او می گفت در سحرگاه احساس نزدیکی بیشتری با خدا می کنم و درخواست هایم را آنگاه از خدا می طلبم.

عمو فیروز مرد بسیار آرام و سنگینی بود و شهادت در رفتار و چهره اش موج می زد. در مراسم‌های محرم که گاهی غذا کم می‌آمد و می ترسیدیم برنامه دچار مشکل شود، می‌گفت آرام باشید امام حسین(ع) خودش موضوع را حل می کند و همین طور هم می شد، گاهی حس می‌کردم به عالم دیگری وصل است.

مدافعان حرم تروریست ها را خارج از مرزهای کشورمان زمین گیر کردند

از حمید می پرسم نظرت در مورد کاری که شهید فیروز حمیدی زاده و سایر مدافعان حرم انجام می دهند چیست، او می گوید: از بُعد مستشاری و انتقال فرهنگ دفاع مقدس به جبهه مقاومت، اگر ایران ورود نمی‌کرد جنگ به مرز کشورمان می‌رسید و به لحاظ مادی خسارت‌ها، خرابی ها، نیروی انسانی، ادوات و خیلی چیز های دیگر را باید در داخل کشور متحمل می شدیم، در حالیکه مدافعان حرم حضرت زینب(س) تروریست های آمریکایی-سعودی که به خون پیروان اسلام ناب تشنه اند را با نثار جان خود همانجا متوقف و محدود کردند و این استدلال برای کسانی است که مادی نگاه می‌کنند.

وی افزود: در حالیکه استدلال معنوی و اساسی تر رسیدن به هدف والا که صدور انقلاب اسلامی، حمایت از مظلومان و دفاع از حریم اهل‌بیت (ع) و خانم زنیب کبری‌(س) است، مد نظر آنان است. شهید فیروز حرفش این بود که ما بچه شیعه‌ها نمی‌توانیم طاقت کنیم یک خراش بر دیوار حرم بیفتد، خودم نیز مانند خیلی از جوانان شهر اسم نوشتم، ولی بخاطر پایان خدمت رد شدم.

سرگشته بیابان های شام به عشق شهادت

این دوست شهید مدافع حرم فیروز حمیدی زاده با اشاره به اینکه علت اشتیاق بچه‌های مدافعان حرم به حضور در جبهه مقاومت عشق به شهادت است، گفت: عمو فیروز همه چیز داشت؛ زن و بچه، شغل و خانه و خودرو، ولی این عشق به شهادت بود که او را سرگشته بیابان های شام کرد، هر که می‌گوید برای پول رفتند جفا می‌کند، چرا که هیچ کس حاضر نیست میلیاردها به او بدهند و خود را به کام مرگ بفرستد.

دانشجوی شهید فیروز حمیدی زاده در دهه فجر امسال طی عملیات آزاد سازی دو شهر نبل و الزهرا(س) در سوریه به فیض عظمای شهادت نایل آمد و پیکر پاکش در کنار مزار برادر شهیدش در گلزار شهدای بجنورد خاکسپاری شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.