Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

القاعده، “زنجبار” یمن را به مزدوران هادی تسلیم کرد

القاعده، "زنجبار" یمن را به مزدوران هادی تسلیم کرد
با عقب نشینی تروریست های القاعده مناطق غربی و شمالی “زنجبار” مرکز استان ابین در جنوب یمن، مزدوران منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن با پشتیبانی نیروهای سعودی وارد این شهر شدند.
به گزارش اخبار جهادی به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم و به نقل از نشریۀ سعودی “الحیاه”، شاهدان عینی از مستقر شدن عناصر القاعده در شهر المکلا و مناطق کوهستانی نزدیک آن خبر دادند و گفتند که تروریست های القاعده در طول جادۀ بین المکلا به وادی حضرموت چندین پست ایست و بازرسی ایجاد کرده اند.
منابع نظامی و عشیره ای یمن از رسیدن تعداد زیادی از نیروهای وابسته به عبد ربه منصور هادی و مزدوران متجاوز سعودی به منطقه “المسیله” در وادی حضرموت خبر دادند که گمان می رود مقدمه ای برای یک عملیات نظامی دیگر برای پس گرفتن ساحل حضرموت و شهر المکلا مرکز استان حضرموت، از تروریست های القاعده باشد.
در استان مأرب در شرق صنعا نیز منابع عشیره ای گزارش دادند، خودروی سه فرد مسلح که گمان می رود از عناصر القاعده باشند دیروز (شنبه) در حملۀ یک پهپاد (احتمالا آمریکایی) هدف قرار گرفت و در آتش سوخت.
از سوی دیگر ارتش یمن، جنبش انصارالله و نیروهای وابسته به علی عبدالله صالح رئیس جمهوری برکنار شدۀ یمن، مواضع شبه نظامیان هادی را با انواع سلاح هدف قرار دادند که در اثر آن تعدادی از مزدوران رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن از جمله یکی از سرکردگان آن به نام “حمزه المخلافی” کشته شدند.
عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال گذشته حملات گسترده ای علیه یمن آغاز کرده تا«عبد ربه منصورهادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشوررا به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.
براثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان شهید و یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره شده اند و به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور آسیب های جدی وارد شده است.

نوشته القاعده، “زنجبار” یمن را به مزدوران هادی تسلیم کرد اولین بار در اخبار جهادی پدیدار شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *