Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

سید حسن نصرالله: جنگ امروز منطقه، جنگ شیعه و سنی نیست

سید حسن نصرالله: جنگ امروز منطقه، جنگ شیعه و سنی نیست

دبیرکل حزب الله گفت: ای مسلمانان آنچه در منطقه در حال وقوع است، جنگ بین سنی و شیعه نیست.

به گزارش ـ مدافعان حرم ـ سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز جانباز مقاومت در بیروت که به طور زنده از شبکه المنار پخش می شد، با اشاره به روز نکبت گفت: امت اسلامی همچنان از آثار نکبت رنج می برد و همانگونه که انگلیس نکبت فلسطینی را رقم زد، امریکا و همپیمانان آن امروز به منظور نابودی روح باقی مانده از مقاومت وارد منطقه شده اند.

وی ادامه داد: میان نکبت 1948(اشغال سرزمین فلسطین) و نکبتی که امروز می‌خواهند بر ما تحمیل کنند، یک فرق اساسی وجود دارد. تفاوت نکبت 1948 و نکبت امروز این است که مردان، زنان، دولت‌ها، ارتش‌ها، احزاب و جریان‌های پویا و زنده و قوی، هوشیار، بصیر و مصمم به شکست طرح آمریکا و مزدورانش در صحنه حاضر هستند.

سید حسن نصرالله ضمن محکومیت انفجارهای خونین بغداد طی روز گذشته، اظهار داشت: روز گذشته شاهد جنایات داعش در بغداد بودیم، جنایاتی که داعش با ارتکاب آن علیه زنان و کودکان افتخار می کند، داعشی که در محورهای مقاومت شکست می خورد ولی انتقام آن را از مردم عادی و روستائیان و شهرنشینان می گیرد.

دبیر کل حزب الله پس از اشاره به استفاده آمریکا از القاعده ضد شوروی سابق، گفت: امروز هم اسرائیل، آمریکا و غرب با مشکلی در منطقه به نام محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران، جمهوری عربی سوریه و جنبش های مقاومت در لبنان و فلسطین روبرو هستند و برای مبارزه با آن گروه های تکفیری را در منطقه ایجاد کردند تا در برابر محور مقاومت بایستد.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: متجاوزان اسرائیلی زیرساخت های لبنان را ویران می کنند و اندیشه های وهابیت، فرهنگ را به نام اسلام ویران می کند. یک ژنرال مشهور آمریکایی در مصاحبه با سی ان ان گفته بود که آمریکا داعش را برای مبارزه با حزب الله ایجاد کرد و متحدان آمریکا هم مسئولیت حمایت مالی و تسلیحاتی از آن را برعهده گرفتند. این ژنرال آمریکایی همچنین به هزینه های چند میلیون دلاری برای تبلیغات به منظور مخدوش کردن چهره مقاومت و حزب الله اشاره کرد.

وی ادامه داد: ای مسلمانان آنچه در منطقه در حال وقوع است جنگ بین سنی و شیعه نیست و این آنها هستند که می خواهند چنین چیزی را القا کنند.گروه هایی برای مقابله با روح مقاومت و تخریب روحیه بیداری به منطقه آورده شده اند. امروز نبرد در منطقه نبرد با گروه های متوحشی است که آمریکا آنها را برای نابودی محور مقاومت به منطقه آورده است.

دبیرکل حزب الله درخصوص رابطه آمریکا با گروه های تکفیری گفت: این تصور که آمریکا ارتباطی به فعالیت گروه های تکفیری و تروریستی در منطقه ندارد، ناشی از نداشتن بصیرت و ضعف در دشمن شناسی است. بعضی می گویند این گروه های تکفیری اندیشه های افراطی دارند و ارتباطی به آمریکا ندارند و برای مبارزه با آنها باید از کمک های آمریکا استفاده کرد. اما به عنوان نمونه به سخنان هیلاری کلینتون وزیر سابق امور خارجه آمریکا اشاره می کنم.

وی تصریح کرد: «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه اسبق آمریکا در سال 2009 پس از ادای سوگند در برابر کمیته اعتبارات و تخصیص بودجه مجلس سنا آمریکا گفته بود به یاد داشته باشیم که مردمانی که امروز با آنها می‌جنگیم، از 20 سال پیش به آنها کمک مالی کردیم و واقعا نیز اقدام به این کار نمودیم؛ ما برای مقابله با اتحاد جماهیر شوروی پس از حمله علیه افغانستان با سرویس اطلاعاتی پاکستان بر سر جذب نیروهای مجاهد در جهان اسلام به توافق رسیدیم و از بین کسانی که در عربستان و سایر کشوها، تفکر وهابی داشتند برای جنگ با شوروی آنها را به افغانستان منتقل کردیم.

سید حسن نصرالله با اشاره به تحولات یمن، اظهار داشت: مشکل آمریکا با کشور یمن در حالی آغاز می شود که این کشور اکنون به یک قدرت تبدیل شده است و آمریکا به بهانه داعش باز می گردد و ملت عراق که نیروهای آمریکایی را بیرون کردند دوباره به بهانه داعش به این کشور باز می گردد و برای بازگشت به سوریه به بهانه داعش و حتی با تصمیمات سیاسی برنامه ریزی می کند. بنابراین داعش وسیله ای برای خوش خدمتی به آمریکا جهت رسیدن به اهدافش از جمله سیطره بر منطقه است.

دبیرکل حزب الله به آن دسته از مسیحی ها که همچنان به آمریکا تکیه می کنند، گفت: آمریکا تفاوتی بین مسلمانان و مسیحی ها قائل نیست و تنها به فکر خدمت به منافع خود است.

سید حسن نصرالله همچنین به انتخابات شهرداری ها در لبنان اشاره کرده و افزود: از مردم مخلص خود در استان‌های بعلبک و بقاع که از تمام فهرست‌های وفاداری و توسعه در انتخابات شهرداری‌ها حمایت کردند، تشکر می‌کنم. فداکاری‌ها و جانفشانی‌های ارتش و مقاومت، امنیت و اطمینان را به وجود آورد و امکان برگزاری مرحله نخست انتخابات شهرداری‌ها را فراهم کرد.

وی در پایان سخنان خود گفت: ما فهرست های دیگر در انتخابات را دشمن نمی دانیم، بلکه آنها نیز جزو ملت ما هستند و ممکن است ملاحظات معین خود را داشته باشند. ما تمام ملت لبنان و آنها که با ما اختلاف دارند را هم جزو ملت و عزیزان خود می دانیم و با آنها همزیستی و تفاهم می کنیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *