Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

پیشروی ارتش سوریه در شمال حلب با پشتیبانی جنگنده‌های روسی

جنگنده‌های روسی در طول شب گذشته بارها مواضع تروریست‌ها را در اردوگاه حندرات در شمال حلب هدف قرار دادند.

به گزارش اخبار جهادی ،

شبکه خبری اسکای نیوز عربی به نقل از منابع خود اعلام کرد که جنگنده‌های روسیه در طول شب گذشته و نیز صبح امروز (جمعه) ۱۸ بار اردوگاه حندرات واقع در شمال شهر حلب را هدف قرار دادند.

هنوز گزارشی از تعداد کشته‌ها و زخمی‌های این حملات اعلام نشده است.

از سوی دیگر و همزمان با پایان آتش‌بس در حلب، دیده‌بان حقوق بشر سوریه از پیشروی ارتش سوریه و هم‌پیمانانش در محور حندرات واقع در حومه شمالی شهر حلب و کنترل آنها بر پایگاه‌های شبه نظامیان در این منطقه خبر داد.

مرکز حمیمیم نیز اعلام کرد، نزدیک به ۱۰۰ نیروی وابسته به جبهه النصره خود را از اراضی ترکیه به روستای کفر مره‌ در حلب رساندند.

به گزارش این مرکز، ارتش سوریه همزمان با پایان آتش‌بس در حلب، در پیشروی‌های خود پایگاه‌های گروه “جیش الفتح” و دیگر گروه‌های شبه نظامی مستقر در شهر خان طومان و در اطراف تل ممو و تله العیس در حومه جنوبی حلب را هدف قرار داد.

جنگنده‌های سوریه یکی از پایگاه‌های جبهه النصره در اطراف قلعه سمعان واقع در حومه غربی حلب و نیز خطوط امدادرسانی جیش الفتح واقع در حد فاصل سراقب در حومه شمالی ادلب و حومه غربی و جنوبی حلب را هدف قرار دادند.

در حومه شمالی حلب نیز درگیری‌های شدیدی میان ارتش سوریه و شبه‌نظامیانی که کنترل اردوگاه حندرات را در دست دارند، به وقوع پیوست.

شبکه خبری المیادین نیز اعلام کرد،‌ گروه‌های شبه نظامی در حومه جنوبی حماه با نفوذ به الزاره دست به کشتار ساکنان این منطقه زده و تعدادی از آنها را ربودند.

مرکز حمیمیم در بیانیه‌ای اعلام کرد، تعدادی از کامیون‌های حامل مهمات نظامی دست‌ساز که حاوی مواد سمی از جمله گاز کلر بودند، ساعاتی قبل از استان ادلب وارد مناطق تحت تصرف النصره در شمال حلب شدند.

ایسنا

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشته پیشروی ارتش سوریه در شمال حلب با پشتیبانی جنگنده‌های روسی اولین بار در اخبار جهادی پدیدار شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *