Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

شهادت “ذوالفقار” حزب الله در حمله هوایی رژیم صهیونیستی + عکس

شهادت “ذوالفقار” حزب الله در حمله هوایی رژیم صهیونیستی + عکس

یکی از فرماندهان ارشد حزب الله در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به مناطق مرزی لبنان و سوریه که طی هفته کنونی رخ داد، به شهادت رسید.

به گزارش ـ مدافعان حرم ـ حزب الله لبنان شهادت یکی از فرماندهان خود را به نام «مصطفی بدرالدین» معروف به “ذوالفقار” تأیید کرد و شهادت وی را تبریک و تسلیت گفت.

حزب الله لبنان روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد، مصطفی بدر الدین از فرماندهان ارشد این گروه در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به مناطق مرزی لبنان و سوریه که طی هفته کنونی رخ داد، به شهادت رسیده است.

در بیانیه حزب الله در تایید خبر شهادت این فرمانده بلند پایه مقاومت آمده است: وی در بیشتر عملیات مقاومت اسلامی از سال ۱۹۸۲ تاکنون حضور داشته است.

بر اساس این بیانیه، وی شامگاه سه شنبه به شهادت رسید.

در بیانیه حزب الله لبنان که بامداد امروز (جمعه) منتشر شد، آمده است: شهید ذوالفقار چند ماه قبل گفته بود که از سوریه به لبنان باز نمی گردم مگر شهید و یا اینکه حامل پرچم پیروزی باشم.

در این بیانیه با تاکید به اینکه «ذوالفقار امروز شهید به لبنان بازگشت در حالی که پیکرش در میان پرچم پیروزی قرار گرفته بود»، تصریح شده است که این فرمانده بزرگ در راس نبرد با طرح آمریکائی صهیونیستی در منطقه بود و در جهاد و رویاروئی با گروه‌های تکفیری در سوریه عزمی راسخ داشت.

ذوالفقار که زندگیش مملو از جهاد، اسارت، مجروحیت و موفقیت های ویژه بزرگ بود، حیاتش به شهادت ختم شد و به کاروان فرماندهان شهید رضوان الله علیهم و به ویژه رفیق و همرزمش فرمانده شهید حاج عماد مغنیه (رحمه الله) پیوست.

سید مصطفی بدرالدین متولد سال ۱۹۶۱ میلادی اهل منطقه الغبیری و جانشین سردار شهید عماد مغنیه بوده است.

وی سابقه و تاریخ گسترده‌ای در حزب الله و جایگاه ویژه ای در عملیات مقاومت داشته است.

دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی سال ها در تعقیب و در صدد ترور این فرمانده ارشد حزب الله بوده است.

در بیانیه حزب الله تاکید شده است: مقاومت با فرماندهان شهید خود که همواره زنده هستند و به آن ها افتخار و احساس عزت و سربلندی می کند، بزرگ می شود، شهیدانی که از خداوند متعال می خواهیم آنان را مشمول رحمت گسترده و نعمت های همیشگی خود سازد.

بدر الدین که نام وی در فهرست تحریم های آمریکا نیز وجود دارد، برادر همسر شهید عماد مغنیه، فرمانده نظامی حزب الله بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *