Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

قالی پرنده؛ جدیدترین ابزار مخوف داعش برای شکنجه و اعتراف‌گیری +تصاویر

گروه تروریستی داعش از تخته های چوبی یا فلزی که آن را «قالیچه پرنده» نامیده، استفاده می کند تا از زندانیان خود اعتراف بگیرد. این تخته که در وسط، لولا دارد، باعث خم شدن و در نهایت، خرد شدن مهره ها و دنده های زندانی می شود.
گروه مخفی موسوم به «رقه آرام آرام سلاخی می شود»، از جزئیات ناراحت کننده شکنجه های افراطی استخان شکن داعش علیه زندانیان خود در سوریه و عراق پرده برداشت.
در روش دیگر که به «شبح» یا «روح» موسوم است، یک زندانی را به مدت چندین روز از دست هایش از سقف آویزان می کنند. «معمولا زندانی، توان استفاده از دستان خود را از دست می دهد و مفصل های دست، از جا در می آید. این عمل، باعث آسیب شدید به عصب هایی می شود که حرکت دست و بازو را کنترل می کنند و منجر به از کار افتادگی دائمی آن ها می شوند.»
روش شکنجه پرطرفدار دیگر در نزد داعشی ها، مجازات اعدام با شوک الکتریکی و زنده کباب کردن قربانیان حین بازجویی است.
این گروه در ادامه بیانیه خود افزود: «شوک الکتریکی، اغلب به مرگ منجر می شود زیرا به ماهیچه های قلب آسیب می زند و یا در بدن قربانی، سوختگی ایجاد می کند.
مزدوران داعشی، به حبس زندانیان خود در کمدهای کوچک و غرق کردن آن ها با قفس نیز معروف هستند.
داعشی ها از فنون روانی نیز برای شکنجه گروگان های خود استفاده می کنند. یکی از کسانی که موفق به فرار از جهنم داعش شده است در مصاحبه ای اظهار کرد: «زندان بان های داعشی، پیوسته از فرا رسیدن کیفر صحبت می کردند. بعد افراد داعش می آمدند، چاقو را روی گلوی ما می گذاشتند و ما را به مرگ تهدید می کردند. هر از گاهی هم یکی از اعضای آن ها با سر بریده یکی از زندانیان وارد می شد و قول می داد سرنوشت بقیه هم همین باشد.»
یکی دیگر از زندانیان سابق داعش، که به فروش سلاح به دشمنان این گروه متهم بود، از شکنجه های هولناک زندانیان از سوی داعش پرده برداشت. ابو النور که بعد از پرداخت باجی ۳۳ هزار پوندی آزاد شد، به گروه حقوق بشری سوری «صدا و تصویر» گفت که چگونه یکی از زندانیان، در اثر این شکنجه ها به آستانه جنون رسید. او گفت: «نمی خواهم درباره ضرب و شتم، برق و توهین های هرروزه صحبت کنم؛ بلکه می خواهم بگویم عبدالله جوان چه طور در زندان دیوانه شد. او متهم بود که یک مبارز است و در بین گروه ۱۳ نفره ما که همگی در فضای کمتر از ۸ متر مربعی اسیر بودیم، از همه بیشتر شکنجه شد.»
«یک شب که بیدار شدیم، فریاد می کشید. بعد فهمیدیم که بعضی اعضای داعش وارد اتاق شده و یک سر بریده نزدیک او گذاشته و او را بیدار کرده اند. او هم وقتی سر را دیده، عقل خود را از دست داده است.»
روش های مخوف و غیر انسانی داعش برای شکنجه و اعتراف‌گیری +تصاویر
روش های مخوف و غیر انسانی داعش برای شکنجه و اعتراف‌گیری +تصاویر
روش های مخوف و غیر انسانی داعش برای شکنجه و اعتراف‌گیری +تصاویر
روش های مخوف و غیر انسانی داعش برای شکنجه و اعتراف‌گیری +تصاویر

باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.