Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

گسترش دایره تسلط ارتش سوریه بر محور کاستیلو در حلب

اخبار جهادی – شبکه روسیا الیوم گزارش داد که ارتش سوریه روز شنبه توانست حمله جبهه النصره و هم‌پیمانانش را که با دو خودروی بمب‌گذاری شده انجام شد، دفع کند و این حمله قصد انفجار مقرهای ارتش در داخل مزارع الملاح در حومه شمالی حلب را داشت.

فرمانده میدانی ارتش سوریه گفت: جبهه النصره از عملیات خود به نام “شکستن محاصره” پرده برداشت و به نقاط استقرار ارتش در مزارع الملاح حمله کرد که ارتش قبل از رسیدن این دو خودرو به مقر نیروهای ارتش آن را منفجر کرد.

وی افزود: درگیری‌ها با نیروهای جبهه النصره و هم‌پیمانانش موجب کشته شدن تعدادی از آنها شد که در میان آنها مسئول نظامی در کتائب “الصفوه” وابسته به ارتش آزاد سوریه به نام عبدالرحمان منصور بود.

این فرمانده میدانی اظهار داشت که ارتش سوریه یک موشک انداز گروه‌های مسلح را در اطراف منطقه کاستیلو منهدم کرده است.

ارتش سوریه در عین حال بر تمامی کارخانه‌های موجود در محور خالدیه در  حومه شمالی حلب تا الیرمون و تا محله بنی زید تسلط یافته است. ارتش سوریه محاصره حلب را تکمیل کرده بود و در محله بنی زید در کمتر از ۴۰۰ متری جاده کاستیلو با گروه‌های مسلح وارد درگیری شده است. این عملیات بعد از تسلط ارتش بر منطقه‌ای در جنوب مزارع الملاح بود.

جاده کاستیلو شریان اصلی امدادرسانی به مخالفان سوریه از حومه شمالی حلب به سمت محله‌های شرقی است.

خبرنگار الجزیره نیز به نقل از منابع نظامی از عقب‌نشینی شورشیان مسلح از مقرهایشان در اطراف جاده الکاستیلو در شمال حلب بنا به دلایل نظامی خبر داد.

یک عضو جبهه النصره اظهار داشت که عملیات “شکستن محاصره” حلب بنا به همان دلایل نظامی فعلا متوقف شده است.

جاده الکاستیلو در شمال حلب -آخرین مسیر امدادرسانی به شورشیان سوری و مناطق تحت تسلط‌شان در حلب- شاهد درگیری‌ شدید بین جبهه النصره و شورشیان مسلح از یک سو و نیروهای نظام و هم‌پیمانانشان از سوی دیگر است.

این درگیری‌ها منجر به تسلط هر دو طرف بر چندین نقطه استراتژیک در این منطقه شده است.

خبرنگار الجزیره در غازی آنتپ اظهار داشت که تحول اخیر یعنی عقب‌نشینی نیروهای مخالف مسلح به منزله بازگشت نظام سوریه برای بستن جاده کاستیلو زیر آتش و تیراندازی است و حمله مخالفان و تسلط آنها بر مناطق استراتژیک آنها را به هدفشان نرساند و آنها نتوانستند نظام را از این جاده دور سازند در حالی که حملات توپخانه‌ای ارتش سوریه ادامه دارد.

خبرنگار الجزیره اعلام کرد که اکنون تعقیب و گریز بین نیروهای شورشی و نیروهای نظام سوریه در جریان است و نیروهای مخالف تسلط خود را بر مناطقی نزدیک جاده کاستیلو در شمال حلب اعلام کرده و جبهه النصره دو علمیات انتحاری انجام داد.

مخالفان مسلح نیر عملیات خود را برای بازپس‌گیری منطقه الملاح و شکستن محاصره حلب تایید کردند. این یک روز بعد از بستن مسیر کاستیلو توسط ارتش سوریه بود.

الجزیره عصر شنبه ادعا کرد که نیروهای مخالف بر تپه جنوبی مشرف بر مسیر کاستیلو تسلط یافتند.

نوشته گسترش دایره تسلط ارتش سوریه بر محور کاستیلو در حلب اولین بار در اخبار جهادی پدیدار شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.