Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

نفوذ ناموفق داعش به مرزهای ایران

فرمانده نیروزی زمین ارتش گفت: اسفندماه سال گذشته داعش به مرزهای ما نفوذ کرد، اما از همان ابتدا ۲ تروریستی که با جلیقه‌های انتحاری وارد شده بودند، توسط نیروی زمینی ارتش نابود شدند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت گروه تروریستی داعش در اسفند ماه سال ۱۳۹۴ نفوذی ناموفق به مرزهای ایران داشته‌ است.

 

 

امیر «احمدرضا پوردستان» امروز ـ دوشنبه ۲۳ فروردین ـ در یک نشست خبری به مناسبت سالروز ارتش گفت: اسفندماه سال گذشته داعش به مرزهای ما نفوذ کرد، اما از همان ابتدا ۲ تروریستی که با جلیقه‌های انتحاری وارد شده بودند، توسط نیروی زمینی ارتش نابود شدند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران افزود: امروز تهدیدات خاصی در مرزها نداریم، اما برخی کشورهای منطقه علاقمند هستند تهدیداتی را از سوی تروریست‌ها به مرزهای ما سوق دهند.

وی دربارۀ حضور تکاوران تیپ ۶۵ نوهد ارتش ایران در سوریه نیز گفت: هر جا صلاح باشد انجام وظیفه کنیم، با قدرت وارد می‌شویم و به شایستگی انجام وظیفه می‌کنیم. ماموریت‌های مستشاری از جمله این اقدمات است.

پوردستان افزود: حضور مستشاری ارتش در سوریه با توجه به این مسأله است که با فضای جدید از جنگ‌های نیابتی در سوریه روبرو هستیم. وظیفه میدانی داریم که این تهدیدات را شناسایی کنیم و لذا تعدادی از کارکنان نزاجا را اعزام کردیم تا این فضا را درک کنند، اما حضور نیروی زمینی به عنوان یک یگان سندیت ندارد و یگانی آنجا نداریم.

وی همچنین در مورد خرید تسلیحات از روسیه و ادعای امریکا برای ممانعت از فروش جنگنده‌‎های سوخو۳۰ و تانک‌های روسیه به ایران گفت: خرید تانک تی ۹۰ و جنگنده سوخو۳۰ مطرح شده بود. ما برای ارتقای توان دفاعی از تمامی ظرفیت‌ها در هر نقطه‌ای از دنیا استفاده می‌کنیم؛ منهای خطوط قرمزی که رهبری برای ما ترسیم کردند، یعنی سلاح‌های شیمیایی و میکروبی.

پوردستان افزود: خرید تانک تی ۹۰ در ستاد کل در دستور کار قرار گرفته و تلاش داریم این کار صورت گیرد و این خرید منافاتی با قطعنامه ندارد و امریکایی‌ها در این زمینه یاوه‌گویی می‌کنند و ظرفیت‌های دفاعی کشور را روز به روز بالاتر خواهیم برد. توان بالگردی خود را افزایش دادیم و گردان‌های واکنش سریع تشکیل شده‌اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران با اشاره به ظرفیت‌های موجود در صنعت دفاعی، گفت: صنعت دفاعی کشور تانک کرار را برای استفادۀ ارتش و سپاه طی این ماه یا ماه آینده رونمایی می‌کند.

ابنا

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *