Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

انتخابات پارلمانی سوریه فردا برگزار می شود

انتخابات در سوریه - آرشیو

۳۵۰۰ نامزد انتخابات پارلمان سوریه، فردا (چهارشنبه) برای تصدی یکی از ۲۵۰ کرسی نمایندگی پارلمان با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

به گزارش اخبار جهادی به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، از بین ۱۱ هزار نامزدِ اولیۀ انتخابات، شماری از آنان رد صلاحیت شده و شماری دیگر انصراف دادند و از این تعداد، ۳۵۰۰ نفر باقی ماندند که این نامزدها، برای تصدی یکی از ۲۵۰ کرسی پارلمان به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

شمار حوزه های انتخابیه در سوریه، بیش از ۷هزار حوزه است که در میان استان های مختلف توزیع شده است و رأی دهندگان سوری، می توانند به نامزدهای حوزه های مشخص شده بر اساس تعداد کرسی های آن استان رأی دهند.

انتخابات پارلمانی سوریه، از ساعت هفتِ صبح روز چهارشنبه آغاز خواهد شد و تا هفتِ عصر ادامه خواهد یافت که این مدت، تنها به دستور کمیته عالی انتخابات، تا ۵ ساعت قابل تمدید است.

برای رأی گیری از مردمِ مناطقی که تحت سلطۀ عناصر مسلح هستند یا در مناطقی دیگر به سر می برند، حوزه های انتخابی ویژه ای در نظر گرفته شده است تا آن ها بتوانند از حق خود در مشارکت در انتخابات، بهره مند شوند.

تمامی شهروندان سوری که بالای ۱۸ سال سن داشته باشند و مرتکب جرمی نشده باشند که حق شرکت در انتخابات را از آن ها سلب کند، واجدِ شرایط شرکت در انتخابات هستند.

فرایند اخذ رأی به صورت محرمانه صورت می گیرد به طوری که رأی دهنده، پاکتی تحویل می گیرد و وارد اتاقکی می شود و در آن جا اسامی مدنظر خود را می نویسد و آن را در پاکت می گذارد و در مقابل دیدگان کمیته نظارت به صندوق اخذ رأی می اندازد.

نوشته انتخابات پارلمانی سوریه فردا برگزار می شود اولین بار در اخبار جهادی پدیدار شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *