Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

قطعنامه مشترک چین و روسیه درباره سوریه

روسیه و چین، پیش‌نویس یک قطعنامه پیشنهادی درباره استفاده گروه‌های تروریستی از حملات شیمیایی در سوریه را میان اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد توزیع کرده‌اند.

به گزارش اخبار جهادی به نقل از فارس، چین و روسیه از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهند موارد استفاده معارضان سوریه از سلاح‌های شیمیایی در این کشور را گزارش کند.

طبق گزارش رویترز، این دو کشور روز چهارشنبه به توزیع پیش‌نویس قطعنامه‌ای در میان ۱۵ عضو این شورا پرداختند. ویتالی چورکین، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد می‌گوید که این قطعنامه می‌تواند مانع استفاده گروه‌های تروریستی مانند داعش از سلاح‌های شمیایی شود.

چورکین در جمع خبرنگاران از اهمال کشورها در بررسی احتمال تلاش گروه‌های تروریستی برای توسعه و ساخت سلاح‌های شیمیایی انتقاد کرد. وی در ادامه گفت: «این قطعنامه، بسیار ساده است و این شکاف که ما آن را کشف کرده‌ایم را پر می‌کند.»

گروه تروریستی داعش، سال گذشته از گاز خردل برای انجام حملات شمیایی در سوریه و عراق استفاده کرده است.

پیش‌نویس قطعنامه چین و روسیه که به رویت رویترز رسیده از تمامی کشورها به ویژه کشورهای مجاور سوریه می‌خواهد « فوراً هر گونه اقدام بازیگران غیردولتی برای ساخت، تصاجب، تولید، حمل و نقل، انتقال و استفاده از سلاخ‌های شیمیایی و ابزارهای حمل آنها را به شورای امنیت گزارش بدهد.»

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشته قطعنامه مشترک چین و روسیه درباره سوریه اولین بار در اخبار جهادی پدیدار شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *