Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

آمار جدید :از هر ۱۰ داعشی یک نفر می‌خواهد منفجر شود!

در آمار منتشر شده بر اساس هزاران سند فاش شده، شامل اطلاعات پرسنلی نزدیک به ۲۲ هزار نیروی داعش، مشخص شده ۱۲ درصد از نیروهایی که جذب داعش می‌شوند، می‌خواهند در عملیات انتحاری شرکت کنند.
به نقل از شبکه خبری ان.بی.سی، در میان نیروهای جذب شده برخی اتباع انگلیس هستند که می‌توان به جنید حسین هکر بیرمنگام و ریاض خان، اهل کاردیف(پرجمعیت ترین شهر ولز) که هر دو در حملات جنگنده‌های آمریکا در سال گذشته کشته شدند، اشاره کرد.
در آمار فاش شده مذکور، اسامی، ملیتها، آدرسها، شماره تلفنها و بر خی دیگر از اطلاعات پرسنلی افرادی که در این شبکه تروریستی در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ جذب شده‌اند، موجود است. هم چنین طبق این آمار دو سوم افراد جذب شده در داعش بین ۲۱ تا ۳۰ سال سن دارند. البته در این میان افراد نوجوان و سالخورده‌های دهه ۷۰ مشاهده می شود.
پیرترین عضو جذب شده در داعش یک پیرمرد ۷۰ ساله داری پنج فرزند از قرقیزستان است.
برایان دادل، معاون رییس مرکز مبارزه با تروریسم در دانشکده نظامی آمریکا در وست پوینت گفت: مهمترین نتیجه‌ای که می توان از این اسناد به دست آورد تنوع گسترده جمعیتی در میان افراد جذب شده در داعش است.
وی ادامه داد: برخی از این افراد داری سابقه تحصیلی درخشانی هستند، در مقاطع دکتری، فوق لیسانس و رشته‌های عالی مدیریتی تحصیل کرده‌اند، از کارگر گرفته تا دکتر و وکیل در میان افراد جذب شده در د اعش مشاهده می‌شوند.
هم چنین یک پرورش دهنده زنبورعسل، قاچاقچی مواد مخدر و یک کارمند شرکت استارباکس در لندن در میان افراد جذب شده در داعش هستند.
نزدیک به ۱۰ درصد از نیروهای داعش از کشورها غربی آمده‌اند؛ ۱۲۸ نفر از فرانسه، ۸۰ نفر از آلمان و ۵۷ نفر از انگلیس وارد این گروه تروریستی شده‌اند.
در این میان اما بیشتر نیروهای خارجی از عربستان سعودی و تونس هستند که برهمین اساس ۷۹۷ نفر سعودی و ۶۴۰ تونسی به داعش پیوسته‌اند.
این اسناد توسط یک نیروی ارتش آزاد سوریه فاش شده است که به داعش پیوسته بود.
منبع: ایسنا

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *