Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

گروهک بارزانى به جنایتى دست زد که دیگر نمى توان در برابر آن صبر کرد

مقاومت اسلامى حرکة النجباء طى بیانیه اى هشدار داد:

گروهک بارزانى به جنایتى دست زد که دیگر نمى توان در برابر آن صبر کرد

مقاومت اسلامى حرکة النجباء با صدور بیانیه اى در خصوص اتفاقات رخداده در شهر “طوز خورماتو” بر خروج هرچه زودتر و فورى نیروهاى بارزانى تاکید کرد.

به گزارش ـ مدافعان حرم ـ “طوز خورماتو” این روزها صحنه قتل عام مردم بى گناه و نابودى تدریجى شهر در نتیجهء زیاده خواهى هاى نیروهاى اقلیم کردستان عراق است.

مقاومت اسلامى حرکة النُجَباء با صدور بیانیه اى به زبان عربى در خصوص اتفاقات رخداده در شهر “طوز خورماتو” واقع در استان صلاح الدین عراق، بر خروج هرچه زودتر و فورى نیروهاى بارزانى تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است: گروهک بارزانی صبر و هوشیاری از دست داده و تمام مولفه های برادری و زندگی مسالمت آمیز و موافقتنامه ها و پیمان ها را زیر پا گذاشت و به جنایاتی دست زد که دیگر نمی توان در برابر آنها صبر کرد.

این بیانیه مى افزاید: این گروهک جنایتکار به سرقت مغازه ها و سوزاندن منازل شهروندان بی گناه و بی دفاع و تجاوز به مساجد اکتفا نکرد، بلکه جنایات خود را تکرار کرده و با بمباران وحشیانه و برنامه ریزی شده این شهر مصیبت زده در راستای قتل عام ساکنان شهر و مجبور ساختن آنان به ترک خانه و کاشانه خویش و تحمیل سیاست امر واقع گام برداشت.

حرکة النجباء هشدار داد: گروهک بارزانی باید فوراً از منطقه عقب نشینی کرده و از بازی کردن با آتش دست بردارد، چرا که سیاست ما مذاکره در برابر مذاکره و اعمال قدرت در برابر قدرت است، و میدان جنگ تعیین کننده نهایی خواهد بود و بدانید کسی که هشدار داده معذور خواهد بود.

در این بیانیه همچنین خطاب به “فؤاد معصوم” آمده است: رییس جمهور که حافظ قانون اساسی کشور است، باید نظر خود را به روشنی در این خصوص بیان کند، او یا باید رییس عراق باشد و وظیفه خود در برابر قسمی که یاد کرده و وظیفه خود نسبت به جایگاهش در حفظ میهن، ملت و ثروت عراق را اداء کند و یا در کنار قومیت خود که اوضاع را متشنج کرده و به اینگونه افعال ناپسند دست زده قرار گیرد.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ولاَ تَمْشِ فِی الأَرْضِ مَرَحًا إِنَّکَ لَن تَخْرِقَ الأَرْضَ ولَن تَبْلُغَ الْجِبَالَ طُولاً. کُلُّ ذَلِکَ کَانَ سَیِّئُهُ عِندَ رَبِّکَ مَکْرُوهًا. صدق الله العلی العظیم

فریاد گروه های مقاومت همواره با موضع گیری های انسانی و برادرانه، دوری از اختلافات و ایجاد همبستگی بین تمام گروه ها، تاکید بر حفظ یکپارچگی و برائت از تمام اشکال طائفه گری و قومیت گرایی احمقانه طنین انداز بوده است، و موضع گیری های ما فرهنگ، اندیشه و سیاستهای ما در دفاع از آحاد ملت مظلوم عراق را منعکس می کند و هیچگاه سکوت ما در برهه ای از یک زمان خاص به دلیل سستی، ضعف و یا نداشتن توانایی در مقابل چالش ها و تجاوزهای خطرناک از سوی دشمنان با تمام نام ها و عناوین و در جایگاه های مختلف نبوده بلکه سکوت ما ناشی از حکمت، صبر و عقل گرایی بوده است.

صبر ما تا کنون به این دلیل بوده که شاید طرف دیگر بر سر عقل آید و از خواب غفلت بیدار شده و راه راست را در پیش گیرد و در مسیر مذاکره و زندگی مسالمت آمیز و همگرایی با دیگران قدم بگذارد، ولی گروهک بارزانی صبر و هوشیاری از دست داده و تمام مولفه های برادری و زندگی مسالمت آمیز و موافقتنامه ها و پیمانها را زیر پا گذاشت و به جنایاتی دست زد که دیگر نمی توان در برابر آنها صبر کرد. این گروهک جنایتکار به سرقت مغازه ها و سوزاندن منازل شهروندان بی گناه و بی دفاع و تجاوز به مساجد اکتفا نکرد، بلکه جنایات خود را تکرار کرده و با بمباران وحشیانه و برنامه ریزی شده این شهر مصیبت زده در راستای قتل عام ساکنان شهر و مجبور ساختن آنان به ترک خانه و کاشانه خویش و تحمیل سیاست امر واقع گام برداشت، و شاید این دیکتاتور مغرور فراموش کرده که حق تجاوز به این جزء اصیل و جدایی ناپذیر از این کشور را ندارد. مشخص نیست این همه نیرو، اسلحه و ذخیره جنگی هنگامی که داعش به سنجار تجاوز کرد و به دروازه های اربیل رسید کجا بودند، در حالیکه بارزانی از دیگران طلب یاری می کرد.

همانگونه که شاعر می گوید: اینان برده دیگران هستند ولی در برابر فرزندان ملت خود، همچو شیر غرش مى کنند.

اگر این جنایتکار گمان می کند که این مردم بی گناه خطری برای آینده کردها تشکیل می دهند، ما به تو ای مسعود می گوییم مجرمانی که جنایت انفال و حلبچه را مرتکب شدند تا کنون در اربیل در امنیت و آرامش کامل به سر می برند و شما با آنها معامله های شومی برای از بین بردن روند سیاسی کشور و ارسال خودروهای بمب گذاری شده و کمربندهای انفجاری به استان های مرکزی و جنوبی عراق می کنید، تا کنون اربیل تروریست های قاتل و جنایتکارانی که دستشان به خون بی گناهان آغشته شده را پناه داده است و گروهک های شما با سوء استفاده از اوضاع بحرانی عراق، تا این لحظه مشغول کشتار و آواره کردن مردم، اشغال مناطق مختلف و حفر خندق به دور این مناطق هستند.

ما با توجه به مسئولیتی که بر دوش داریم، بر چند نکته تاکید می کنیم:

1 از دولت عراق می خواهیم امنیت و اداره کامل شهر را به دست گیرد و جنایتکاران را مجازات کرده و از غیر نظامیان دفاع کند و گروهک جنایتکار و قانون شکن بارزانی را از شهر بیرون براند.
 
2 از گروههای کُرد که با تمدید دوره ریاست این دیکتاتور بر کردستان و سیاست های خصمانه او مخالفند می خواهیم که در کنار فرزندان ملت خود بایستند و مواضع روشنی در قبال این تجاوزهای خطرناک و جنایات هولناکی که بارزانی مرتکب شده بگیرند.

3 رییس جمهور که حافظ قانون اساسی کشور است، باید نظر خود را به روشنی در این خصوص بیان کند، او یا باید رییس عراق باشد و وظیفه خود در برابر قسمی که یاد کرده و وظیفه خود نسبت به جایگاهش در حفظ میهن، ملت و ثروت عراق را اداء کند و یا در کنار قومیت خود که اوضاع را متشنج کرده و به اینگونه افعال ناپسند دست زده قرار گیرد.

4 گروهک بارزانی باید فوراً از منطقه عقب نشینی کرده و از بازی کردن با آتش دست بردارد، چراکه سیاست ما مذاکره در برابر مذاکره و اعمال قدرت در برابر قدرت است، و میدان جنگ تعیین کننده نهایی خواهد بود و بدانید کسی که هشدار داده معذور خواهد بود.

مقاومت اسلامی حرکة النجباء عراق


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *