Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

روز مرگبار حلب با حملات خمپاره ای تروریستها

تروریست خمپاره به دست

حملات خمپاره ای گروه های مسلح به مناطق مسکونی تحت کنترل ارتش سوریه در حلب در شمال سوریه به کشته شدن دست کم ۱۹ غیر نظامی و زخمی شدن ۱۲۰ نفر منجر شد.
به گزارش اخبار جهادی به نقل از  پایگاه خبری شبکه العالم، “رامی عبد الرحمن” مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه (وابسته به مخالفان این کشور در لندن) گفت: در حملات خمپاره ای گروه های مسلح به مناطق تحت کنترل حکومت سوریه صورت گرفت، ۱۹ نفر از جمله سه کودک کشته و ۱۲۰ نفر دیگر مجرح شدند.
در همین حال خبرگزاری رسمی سوریه، سانا نیز از کشته شدن ۱۶ نفر و زخمی شدن ۸۶ نفر در حملات گروه تروریستی جبهه النصره ( شاخ القاعده در سوریه ) و متحدان آن در پنج  منطقه مسکونی خبر داد.
به علاوه دیده بان حقوق بشر سوریه از کشته شدن چهار نفر از جمله یک کودک در حملات ارتش به مناطق تحت کنترل گروه های مسلح در شرق حلب خبر داد.
خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد که حلب با ۲۳ کشته روز مرگباری را پشت سر گذاشت. در مجموع ۸۶ شهروند از روز جمعه در این شهر جان خود را از دست داده اند.
حلب از ژوئیه ۲۰۱۲ به دو بخش تحت کنترل دولت سوریه و گروه های مسلح تقسیم شده است.
بنابر گزارش رسانه های خبری دیروز همچنین درگیری های پراکنده بین نیروهای دولتی و گروه های مسلح و افراطی در چند منطقه این شهر روی داد.

نوشته روز مرگبار حلب با حملات خمپاره ای تروریستها اولین بار در اخبار جهادی پدیدار شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *