Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

برقراری آتش بس دوباره در سوریه

برقراری آتش بس دوباره در سوریه

ارتش سوریه درباره جزئیات آتش بس جدید در این کشور خبر داد که این مسئله در غوطه شرقی و دمشق 24 و در ریف لاذقیه 72 ساعته خواهد بود.

به گزارش ـ مدافعان حرم ـ منابع خبری روز جمعه دهم اردیبهشت ماه از توافق آمریکا و روسیه برای آتش بس در مناطق حومه دمشق و شمال استان لاذقیه سوریه خبر دادند.

شبکه خبری «المنار» لبنان نیز به نقل از ارتش سوریه گزارش داد که آتش بس در غوطه شرقی و دمشق 24 و در ریف شمالی لاذقیه 72 ساعت خواهد بود.

یک منبع آگاه در گروه موسوم به «گروه بین المللی حمایت از سوریه» نوشته است که این آتش بس در ساعت 00:00 روز 30 آوریل (شنبه) آغاز می شود.

این منبع آگاه گفته است: «انتظار داریم که هم دولت سوریه و هم گروه های شبه نظامی غیرقانونی به این آتش بس پایبند بوده و شلیک ها و فعالیت های نظامی خطرناک را متوقف کنند.»

این خبر یک روز پس از آن منتشر می‌شود که «استفان دی میستورا» نماینده سازمان ملل در امور سوریه از روسای جمهور آمریکا و روسیه خواست هرچه زودتر برای جلوگیری از شکست مذاکرات صلح سوریه، وارد عمل شوند.

در حلب و چندین منطقه دیگر در سوریه، از دو ماه قبل آتش بسی شکننده برقرار است. مقامات روسی می‌گویند حملات گروه‌هایی چون جبهه النصره، احرار الشام و جیش الاسلام که با وجود آتش بس ادامه یافته، این آتش بس را در معرض تهدید فروپاشی قرار داده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *