Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

کلینتون: نمی‌خواهیم ایران کنترل سوریه را بدست گیرد

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در اظهاراتی مغرضانه گفت نباید ایران کنترل امور را در سوریه و لبنان به دست گیرد.

به گزارش اخبار جهادی به نقل از رویترز، وزیر امورخارجه سابق و نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سخنان ترامپ درباره لبنان و سوریه انتقاد کرد و گفت نباید ایران کنترل امور را در سوریه و لبنان در دست گیرد.

هیلاری کلینتون در یکی از تجمع‌های انتخاباتی‌اش گفت: «من نگران برخی صحبتهای بی‌مهابایی هستم که دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه انتخابات، بیان می‌کند. برخی می‌گویند او در سخنانش جدی نیست، اما وقتی فردی برای ریاست جمهوری تلاش می‌کند، در سخنانش جدی است. وقتی او می‌گوید که برایش مهم نیست کشورهای دیگری به تسلیحات هسته‌ای دست پیدا کنند، من از ترس به خودم می‌لرزم. تنها چیزی که نمی‌خواهیم ظهور کشورهای بیشتری با تسلیحات هسته‌ای است.
وی افزود: من تلاش می‌کنم تعداد تسلیحات هسته‌ای را کاهش بدهم. به همین علت است که با روسیه مذاکره کردیم که این کار را انجام بدهد. نباید کشورهای بیشتری به تسلیحات هسته‌ای دست پیدا کنند. باید تعداد کشورهای دارای تسلیحات هسته‌ای کاهش پیداکند.
نامزد دموکرات انتخابات آتی آمریکا در ادامه گفت: «او (ترامپ) می‌گوید می‌خواهد ناتو را برچیند که موفق‌ترین ائتلاف نظامی است. باید پرسید که او می‌خواهد بجای این ائتلاف، چه گروهی را تشکیل بدهد؟ قرار است ما با متحدان و دوستانمان درمقابل تهدیدهای جدی که پیش رویمان قرار دارد چگونه تعامل داشته باشیم؟ او می‌گوید که بگذاریم روسیه و ایران علیه گروه (تروریستی) داعش اقدام کنند. در پاسخ باید گفت، حالت خوبه، عمو! تنها چیزی که نمی‌خواهیم این است که ایران کنترل امور را در سوریه و لبنان در دست بگیرد و اسرائیل و اروپا و کشورهای دیگر را تهدید کند.»
باشگاه خبرنگاران

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشته کلینتون: نمی‌خواهیم ایران کنترل سوریه را بدست گیرد اولین بار در اخبار جهادی پدیدار شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *