Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

نشریه آلمانی خبر داد : پیوستن نیروهای سابق ارتش آلمان به داعش

یک نشریه آلمانی با استناد به سرویس نظامی ضداطلاعات آلمان از شناسایی ۲۲ افراطی در ارتش آلمان و سفر ۲۹ نیروی ارتش سابق آلمان به عراق و سوریه و احتمال پیوستن آنها به داعش خبرداد.

به گزارش اخبار جهادی نشریه “فوکوس” آلمان در مطلبی از پیوستن نیروهای ارتش آلمان به تروریسم داعش در عراق و سوریه خبر داد.

 

ظاهرا ارتش آلمان در دهه گذشته ۲۲ نیروی فعال خود را به عنوان اسلام گرای افراطی شناسایی کرده و ۱۷ نفر از آن ها را اخراج کرده است. حدود ۲۹ نفر از نیروهای سابق ارتش آلمان نیز به سوریه و عراق سفر کرده اند.

 

بر اساس مدارک تایید نشده سازمان های امنیتی حداقل برخی از این نیروهای سابق به داعش پیوسته اند.

 

این خبر را خبرگزاری آلمان با استناد به سرویس نظامی ضد اطلاعات آلمان (MAD) منتشر کرده است. در حال حاضر سرویس نظامی ضد اطلاعات آلمان مشغول بررسی ۶۵ مورد دیگر از نیروهایی که مظنون به فعالیت های افراطی هستند می باشد.

 

این سازمان از سال ۲۰۰۷ ، ۳۲۰ مورد مشکوک به افراط گرایی را مورد بررسی قرار داده که هفت درصد آن ها به عنوان افراط گرا شناسایی شدند.

 

حدود یک سال پیش ارتش آلمان برای اولین بار آماری از افراط گرایان شناسایی شده در ارتش را منتشر کرد. از آن زمان چهار مورد جدید دیگر هم شناسایی شده است. همچنین شمار نیروهای ارتش سابق آلمان که به عراق و سوریه سفر کرده اند نیز افزایش پیدا کرده است.

 

“هانس پیتر بارتلز”، کمیساریای دفاعی پارلمان آلمان در این باره هشدار داد که اسلام گرایان افراطی بتوانند از ارتش آلمان برای آموزش نیروهای جهادی خود سوء استفاده کنند. به گفته وی مطمئنا ارتش آلمان مانند دیگر نیروهای امنیتی برای این تروریست ها که می خواهند آموزش های تسلیحاتی داشته باشند جذاب می باشد. اسلام گرایی افراطی امروز مسئله اصلی ارتش آلمان نیست ، با این حال این یک خطر واقعی است که باید جدی گرفته شود.

 

برای مقابله با تهدید نفوذ افراط گرایان به ارتش آلمان وزارت دفاع آلمان در حال حاضر قانونی را آماده می کند که بر اساس آن همه نیروها قبل از استخدام باید تحت یک چک و بررسی امنیتی قرار گیرند. تا به حال تنها نیروهایی چک و بررسی می شدند که در زمینه های حساس امنیتی فعال بودند.

خبرگزاری دانشجو

نوشته نشریه آلمانی خبر داد : پیوستن نیروهای سابق ارتش آلمان به داعش اولین بار در اخبار جهادی پدیدار شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *