Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

۵۰ داعشی در آستانۀ بازگشت به خانه

اجازه گروه تروریستی داعش به ۵۰ نفر از عناصر انگلیسی خود برای بازگشت به این کشور، نگرانی مقامات انگلیسی را درخصوص وقوع عملیات انتحاری برانگیخته است.

روزنامه انگلیسی تایمز روز سه شنبه با اعلام این موضوع تأکید کرد: موافقت داعش با بازگشت این افراد به انگلیس، نگرانی‌هایی را درخصوص برنامه این عناصر برای اجرای عملیات انتحاری به وجود می‌آورد.

به گزارش اخبار جهادی، بر اساس این گزارش، مسئولان نهادهای مبارزه با تروریسم در انگلیس، در حال بررسی اسنادی هستند که طبق آنها داعش به عناصر انگلیسی خود اجازه بازگشت داده است.

تایمز خاطرنشان کرد: این اسناد جزو هزاران سندی هستند که سایت روزنامه سوری “زمان الوصل” آنها را منتشر کرده است.

در این اسناد ادعا شده است که داعش به عناصر خود به دلایل مختلفی مانند کار و یا مسائل خانوادگی، اجازه می دهد به کشورهایشان بازگردند.

به گزارش العالم، این روزنامه نوشت: در یکی از این اسناد، یک انگلیسی به نام “سعید حمید” که از عناصر ناشناس داعش است اجازه گرفته است که به کشورش بازگردد، ولی برگه های او پس از کشته شدنش بازگردانده شد.

حمید در سن ۲۱ سالگی به پدرش گفته بود که یک هفته با دوستش به تعطیلات می رود، ولی هیچگاه بازنگشت.

البته حمید به داعش دروغ گفته بود و در فرمهایی که به او داده بودند نوشته بود که یتیم است و می خواهد به عنوان معلم انگلیسی و یا در بخش رسانه و یا رایانه فعالیت داشته باشد. داعش ۶ ماه پس از خروج حمید از انگلیس، عکسی را از جسد او منتشر کرد.

تسنیم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشته ۵۰ داعشی در آستانۀ بازگشت به خانه اولین بار در اخبار جهادی پدیدار شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *