Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

چریک مورد تقدیر رجوی چگونه توسط نیروهای اطلاعاتی سپاه شکار شد؟

اواسط فروردین امسال یکی از سرپل های منافقین به همراه افراد گروهش در جنوب شرق کشور، در اقدام اطلاعاتی توسط نیروهای اطلاعاتی سپاه پاسداران به هلاکت رسید.

شرور «احمد صحویی» در اوایل دهه ۶۰، مخفیانه به عراق می رود و در پادگان‌های منافقین دورهای مخصوص خرابکاری امنیتی و ویژه عملیاتی و چریکی را طی می‌کند.

وی در فاصله کوتاهی به عنوان یک چریک زبده مورد توجه سران منافقین و به خصوص مریم رجوی قرار می گیرد.

«صحویی» چندین بار به علت عملیات های موفق برای سازمان منافقین مورد تشویق و تقدیر رسمی مریم رجوی قرار می گیرد و به همین دلیل پس از چند سال برای ماموریت های خاص به خانه های تیمی در پاکستان و افغانستان منتقل شده و پس از مدتی نیز در سیستان و بلوچستان به صورت مخفی و با تغییر هویت ساکن می شود.

وی در سالهای اخیر با زندگی مخفیانه در کوه‌های بلوچستان تلاش می کند با تشکیل یک گروه تروریستی اقدامات ضدامنیتی جدیدی را در بلوچستان رقم بزند.

صحویی که با تغییر هویت وارد بلوچستان شده، طی این سالها مرتکب چندین قتل، سرقت های هدفمند مسلحانه و تجاوز به عنف می‌شود.

این چریک کارکشته پس از چندی تصمیم می‌گیرد که خود یک تیم نسبتا مستقل تشکیل داده و با ارتباط گیری با برخی عوامل سرویس های منطقه فعالیت های ضد امنیتی را در ازای دریافت پول شروع کند.

با این وجود حذف وی توسط نیروهای اطلاعاتی سپاه علاوه بر اینکه سبب از بین رفتن یکی از چریک های قدیمی و کارکشته منافقین شد، منجر به از بین رفتن یک گروه تروریستی که البته مقرش نه در خاک پاکستان بلکه در درون مناطقی از بلوچستان بوده، شده است.

اما شناسایی پیچیده این چریک پیر که با تغییر هویت خود سالها در مناطق دورافتاده فعالیت ضد امنیتی داشته و همچنین عملیات حذف وی در یکی از مناطق صعب العبور آنهم در یک کمین شبانه از نقاط موفقیت آمیز و در حین حال پیچیده عملیات اطلاعاتی اخیر سپاه در بلوچستان بوده است.

این سرکرده تروریست همواره در منطقه ای ساکن بوده که راه برای فرار و خارج شدن سریع از کمین و شناسایی را داشته است.

در همین حال عملیات حذف این مهره قدیمی سازمان منافقین در بلوچستان، در ادامه همکاری های مردمی با سپاه پاسداران صورت گرفته است.

طی سالهای اخیر بسیاری از عملیات های موفق سپاه در جنوب شرق که به حذف چندین گروه تروریستی مرتبط با سرویس های بیگانه و برخی شرورهای مطرح که سالها از تور امنیتی دستگاه های اطلاعاتی خارج شده بودند، با همکاری شبکه مردمی گسترده بومی سپاه در سیستان و بلوچستان صورت گرفته است.

سازمان منافقین طی سالهای اخیر با همکاری برخی سرویس های اطلاعاتی عربی منطقه، مسئولیت آموزش رسمی اعضای گروه های تروریستی جنوب شرق همانند جیش العدل را در پاکستان برعهده گرفته است.

فارس


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *