Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

درگیریهای درون گروهی مسلحین در غوطه شرقی دمشق / فیلمی لو رفته از مشاجره فرماندهان مسلحین

این روزها مسلحین حاضر در غوطه ی شرقی حال و روز خوبی ندارند و درگیریها و تصفیه های درون گروهی به بالاترین حد خود رسیده .پیش بینی میشد که پس از هلاکت زهران علوش فرمانده ی جیش الاسلام (بازوی عربستان در غوطه شرقی) وضعیت برای گروه های حاضر در این منطقه به سمت تصفیه های درون گروهی و هرج و مرج پیش برود که با گذشت چندین ماه از هلاکت علوش رفته رفته اختلافات نمایان تر شده و سرانجام نزاع های خونین در غوطه ی شرقی آغاز شد .

روز گذشته ویدوئی کوتاه که گفته میشود توسط فیلق الرحمان منتشر شده است ؛ در فضای مجازی پخش شد .این دوربین مخفی مربوط به جلسه ای بین فرماندهان فیلق الرحمان و لوا فجر الامه(وابسته به ارتش آزاد) و جیش الاسلام است که چندین هفته قبل از مرگ زهران علوش تصویربرداری شده و در آن طرفین حاضر در جلسه بشدت بایکدیگر سر 12میلیون دلاری که علوش از حامیان منطقه ای خود گرفته و برای حق مالکیت آن مشاجره میکنند .

لینک ویدئو : http://fs2.filegir.com/a7up/13135825_1742087912702013_1494432463_n.mp4

در هر صورت درگیریها در غوطه ی شرقی به حدی رسیده که تروریستهای جبهه النصره برای تصفیه نیروهای جیش الاسلام حتی از کمربندهای انفجاری استفاده میکنند!

این درگیریها در حالی در غوطه ی شرقی دمشق شدت گرفته که ارتش سوریه از سویی دیگر با فشاربه مواضع مسلحین در جنوب غوطه شرقی در محور بالا-دیرالعصافیر-رکابیه-مرج السلطان قصد فراری دادن و یا تکمیل محاصره مسلحین در مناطق پایین دستی را دارد.

اما با جبهه النصره و فیلق الرحمان با بستن خطوط امداد نیروهای جیش الاسلام در این محور از کمک و جابجایی جیش الاسلام جلوگیری میکند .

مطمئنا غوطه شرقی دمشق در آینده ای نزدیک شاهد تغییر و تحولات مهمی خواهد بود ..


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *