Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

جنایت هولناک داعش در جمهوری دموکراتیک کنگو + عکس(+۱۸)

خشونت‌ها در نزدیک شهر “بنی” در استان نورد کیوو در شرق جمهوری دمکراتیک کنگو بعد از وقفه‌ای چند هفته‌ای از سر گرفته شده است. حملات خونین روز سه‌شنبه سوم آوریل ۱۹ قربانی در پی داشت که اکثر آن‌ها زنان و کودکان بودند. خشونت‌ها و درگیری‌هایی که حتی هنوز طرف‌های درگیر در آن مشخص نیستند اما قربانی همیشگی آن مردم هستند.

دولت کنگو یک گروه شورشی در کشور اوگاندا در همسایگی این منطقه متهم می‌کند.

عصر روز سه‌شنبه سوم ماه می ‌(۱۴ اردیبهشت) حمله‌ای در روستای لونا موتشونگ به وقوع پیوست. این روستا در ۶۰ کیلومتری شهر بنی قرار گرفته است. تصاویر کمی از این واقعه به بیرون درز پیدا کرد چرا که این حمله جمعیت این روستا را غافلگیر کرد و آنان را به ترک محل وادار ساخت. تنها اعضای جامعه مدنی بنی که در شهر ماندند توانستند تصاویر محدودی از این ماجرا چند ساعت بعد از رخ دادن آن بگیرند.

این عکس‌ها که به همت فعالان اجتماعی شهر بنی و مرکز تحقیقات حقوق بشر منتشر شده است، حداقل پنج نفر را نشان می‌دهد که بعد از زخمی شدن با قمه روی زمین افتاده‌اند. یکی از آن‌ها به وضوح بسیار جوان است.

پزشکان اعلام کرده‌اند که این افراد به وسیله قمه و تبر مورد حمله قرار گرفته‌اند. شاهدان عینی نیز تأیید کرده‌اند که مهاجمان قبل از اینکه فرار کنند اقدام به تیراندازی کردند.

طبق آمار رسمی هشت زن و چهار کودک در این حمله کشته شده‌اند. همچنین دو زن باردار به وسیله قمه کشته شدند که نیروهای امدادی سریع برای نجات جنین‌های آن‌ها اقدام کردند.

این حملات به نیروهای اتحاد دموکراتیک اوگاندا موسوم به ایدیاف-نالو برای کنترل این منطقه نسبت داده شده است.

بازماندگان این حملات عصبانی هستند و می‌گویند این ماجرا را به ارتش کنگو گزارش کرده بودند. این همچنین بسیار تعجب‌آور است که چنین کشتاری به وقوع پیوسته چرا که این محله‌ها در محدوده ۳۰۰ متری از اردوگاه نیروهای مسلح کنگو و حدود ۵۰۰ متری اردوگاه مونوسکو واقع شده است.

سخنگوی نیروهای مسلح کنگو گفته است که حمله سریع بود و در شب رخ داد که مانع دخالت نیروهای آن‌ها شد.

سازمان ملل تخمین می‌زند که از سال ۲۰۱۴ حدود ۵۰۰ نفر در این محدوده به خاطر این حملات کشته شده باشند اما یک سازمان جامعه مدنی محلی این رقم را در دو سال اخیر هزار نفر تخمین می‌زند.

ابنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *