Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

14اسفند؛ تشییع شهید «سیدضیاء نادری» مدافع حرم لشکر فاطمیون

 پیکر مطهر شهید «سیدضیاء نادری» مدافع حرم افغانستانی از لشکر فاطمیون چهاردهم اسفندماه تشییع و در گلزار شهدا به خاک سپرده می‌شود.
«سیدضیاء نادری» مدافع حرم افغانستانی از لشکر فاطمیون در درگیری با تروریست‌های تکفیری در دفاع ا زحرم حضرت زینب(س) در سوریه به شهادت رسید.

پیکر مطهر این شهید مدافع حرم افغانستانی جمعه چهاردهم اسفندماه پس از برگزاری نماز جمعه در قرچک با حضور خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران تشییع می‌شود.

بعد از اقامه نماز بر این شهید از لشکر فاطمیون، پیکر مطهرش بر روی دستان مردم تهران تشییع شده و برای خاکسپاری به بهشت‌زهرای تهران منتقل می‌شود تا در قطعه 50 گلزار شهدا قطعه مدافعان حرم در کنار دیگر همرزمان شهیدش به خاک سپرده شود.

با حمله تکفیری‌ها به سوریه و در خطر قرار گرفتن حرم حضرت زینب(س)، عاشقان اهل‌بیت(ع) به دفاع از حرم بانوی کربلا پرداختند؛ از این رو افغانستانی‌های بسیاری که در سوریه بودند، جانانه از حرم اهل بیت(ع) دفاع کردند. همچنین افغانستانی‌های دیگری که در کشور افغانستان و سایر کشورها بودند به سوریه رفتند. مجاهدان افغانستانی سپاه محمد(ص) که در افغانستان در زمان مبارزه با طالبان در خط مقدم بودند و همچنین نیروهای تیپ ابوذر که در زمان دفاع مقدس در کنار رزمندگان ایرانی به دفاع از اسلام پرداختند هسته اولیه فاطمیون را تشکیل دادند.

در ابتدا این جمع برای تجدید خاطره آن دوران، هیئت مذهبی را تشکیل داده و جمعه هر هفته دعای ندبه برگزار می‌کردند که با آغاز تجاوز به خاک سوریه، در اولین نوبت یک گروه 22 نفره به صورت داوطلبانه به این کشور رفتند. حضور فاطمیون در سوریه حامل این پیام است که برای فاطمیون مرزهای جغرافیایی معنایی ندارد و رزمندگان آن‌ها هرکجا شیعیان و محبان اهل‌بیت(ع) درخطر باشند، به یاری آن‌ها می‌شتابند.

شهیدان ابوحامد و فاتح از جمله فرماندهان برجسته میان رزمندگان فاطمیون بودند که طی مبارزات و درست چند کیلومتر مانده به مرزهای اسرائیلی‌ها به شهادت رسیدند. همسر ابوحامد با تکیه بر گزارشات همرزمان او معتقد بود که او با سلاح صهیونیست‌ها به شهادت رسیده است و داعشی‌ها بعد از عقب‌نشینی به سرزمین‌های اشغالی متواری شده بودند. درحال حاضر به جهت استقبالی که از شرکت داوطلبانه افراد در این گروه شده است و افزایش تعداد نیروهای آن و توان عملیاتی، از تیپ به لشکر ارتقا پیدا کرده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.