Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

شهیدی که دفاع از حرم حضرت زینب(س) را بر ازدواجش مقدم دانست/ عباس بودن از مختار بودن خیلی بهتر است

 

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد با خانواده شهید مدافع حرم حمید حسینی دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد روز گذشته از خانواده شهید مدافع حرم شهید حمید حسینی دیدار کردند که مشروح این دیدار در ادامه آمده است.

پدر شهید حمید حسینی در این دیدار گفت: حمید متولد سال ۶۷ بود و می‌توانست مانند بسیاری دیگری از هم سن و سالانش زندگی کند؛ اما این کار را نکرد و راهی را انتخاب کرد که از همان  آغاز می‌توانست مرگ خود را به عینه ببیند.

مخالفتی با تصمیم پسرم نداشتیم

وی با اشاره به این نکته که زمانی که حمید به ما گفت می‌خواهد برای مقابله با داعش به سوریه برود با او مخالفتی نکردیم، بیان داشت: پس از این‌که پسرم به من گفت چه تصمیمی دارد نه تنها با او مخالت نکردم که گفتم این مرگ یعنی شهادت و شهادت یعنی سعادت در دنیا و آخرت.

پدر شهید حسینی ادامه داد: مدتی که از رفتن حمید گذشت، روزی به ما زنگ زدند و گفتند آدرس منزل خود را بدهد. گفتم به چه علت؟ گفتند می‌خواهیم برای دیدار شما بیاییم. همان زمان متوجه شدم که اتفاقی رخ داده است.

وی تصریح کرد: پس از این‌که مکالمه به اتمام رسید زیر لب گفتم خدایا راضیم به رضای تو، چنانچه پسرم زنده باشد الحمدالله و چنانچه به شهادت رسیده باشد باز هم الحمدالله به آرزوی خود که شهادت بود، رسیده است و چه پایانی بهتر از شهادت در راه خدا.

حسینی خاطرنشان کرد: زمانی که خبر شهادت حمید را به ما دادند به هیچ وجه گریه نکردم، مادرش نیز اشک نریخت.

وی در ادامه ضمن گلایه از افرادی که عنوان می‌کنند مدافعین حرم برای دریافت پول به سوریه می‌روند، گفت: حمید قبل از این‌که به سوریه برود کار داشت؛ اما کارش را رها کرد و رفت. بارها به او گفتیم بیا دامادت کنیم، وقت داماد شدنت رسیده است؛ اما او در جواب می‌گفت اول باید برویم به داد مردم مظلوم سوریه برسیم و حرم بی بی زینب (س) را نجات دهیم، فرصت برای ازدواج بسیار است.

پدر شهید حسینی افزود: برادرش نیز با او همرزم بود و همین امروز نیز در سوریه است. وقتی حمید به شهادت رسید خم به ابرو نیاورد و ذره‌ای از راه خود دست نکشید.

مختار بودن زیبا و عباس بودن زیباتر است

حسینی بیان کرد: زمانی که به برادر حمید گفتیم به مراسم تعزیه برادرت بیا، گفت «باید سوریه بمانم، حضور من در اینجا واجب‌تر است. مهم‌ترین درسی که از حمید گرفته‌ام این است که آن زمان که در صحنه به حضورم احتیاج است باید بمانم. برادرم می‌گفت مختار بودن زیبا و عباس بودن زیباتر است».

وی گفت: زمانی که سخنان پسرم را شنیدم، گفتم هر طور که خودت صلاح می‌دانی.

عده‌ای انتخاب می‌شوند برای شهادت و عده‌ای تبدیل به حنجره دشمن می‌شوند

در ادامه همرزم شهید حمید حسینی بیان کرد: امروز شاهدیم که عوام مردم بعضا به حقیقت خون شهدا معرفت و شناختی ندارند، بر همین اساس به تضعیف مقام شهدا و خانواده‌های آنان می‌پردازند.

وی ادامه داد: این تضعیف که با طعنه و کنایه‌های بسیار همراه است، دل خانواده‌های این شهدای مظلوم را خون کرده است، متاسفانه باعث ایجاد دودستگی و تفرقه می‌شود.

وی با اشاره به این مطلب که نفوذی که رهبر انقلاب به آن اشاره دارند، همین است، گفت: نفوذ یعنی، دشمن به وسیله خودمان بین خودمان تفرقه بیاندازد.

همرزم شهید حمید حسینی افزود: عده‌ای از ما انتخاب می‌شوند برای شهادت و خانواده‌ای داغدار جوان خود می‌شوند. عده‌ای دیگر با طعنه زدن به خانواده‌های شهدا حنجره دشمن می‌شوند و این یعنی نفوذ فرهنگی دشمن. نفوذی که رهبری از آن بر حذر می‌فرمایند همین است.

وی با اشاره به این مطلب که امام علی(ع)  در نهج البلاغه می‌فرمایند «کاش آنقدر که دشمنان شما در باطن استوارند شما هم در حق استوار بودند»، تصریح کرد: جبهه مقابل ما عقاید باطلی دارد که باید ما در مقابل این عقاید باطل هوشیار باشیم.

همرزم شهید حمید حسینی ادامه داد: متاسفانه دشمنان آنچنان در باطن یقین دارند و استوارند که باورش از تصور برخی خارج است، ما نیز اعتقادات راستین و صحیحی داریم که همگان معترف به آن هستند؛ اما شاهدیم که اعتقاد به این باورها در برخی بسیار ضعیف است، ای کاش بتوانیم ابتدا باور خودمان را نسبت به این معرفت‌ها تقویت کنیم و پس از آن سعی در افزایش اعتقادت مردم داشته باشیم که در این مسیر الگو سازی این شهدا در جامعه می‌تواند در این مهم نقش به سزایی داشته باشد.

زیباترین جلوه حرکت مدافعان حرم وحدت بین مسلمانان است

در ادامه رضا عابدی، فعال دانشجویی زیباترین جلوه حرکت مدافعان حرم را وحدت بین مسلمانان دانست و گفت: مشاهده می‌کنیم چه شیعه و چه سنی از هر کشور و شهری یک دست شده و با وحدت و انسجام هر چه تمام‌تر مقابل جریان آمریکایی- اسرائیلی و تکفیری‌ها و سلفی‌ها ایستاده‌اند.

وی ضمن تاکید بر این نکته که چنانچه این شهدا نبودند معلوم نبود چه بلایی بر سر سوریه و عراق و ایران می‌آید، خاطرنشان کرد: یادم می‌آید چند سال پیش نوری مالکی جمله‌ای گفت که بسیار معنادار بود و هرگز از ذهن من بیرون نمیرد مالکی گفته بود «خاورمیانه در حال انفجار است».

این فعال دانشجویی با اشاره به این مطلب که نوری مالکی قبل از تشکیل داعش این جمله را گفته بود، بیان داشت: با تشکیل داعش نشانه‌های ظهور این جمله را دیدم.

عابدی تاکید کرد: چنانچه مدافعین حرم نبودند معلوم نبود چه بلایی بر سر ما می‌آمد و خدا رحمت کند این شیران مدافع را و خدا حفظ کند مدافعانی را که همین امروز در مناطق هستند.

لازم به ذکر است، این دیدارها به صورت هفتگی ادامه خواهد داشت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.