Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

شهید «محمد سخندان»؛ پرواز این «مدافع» را به خاطر بسپار +عکس


تصاویری که پیش رو دارید، برش هایی است از زندگی «سید ذاکر» که مسیر کوتاه و نورانی پرواز او را تا دروازه های آسمان به ثبت رسانده است.
شهید «محمد سخندان» پرواز این «مدافع» را به خاطر بسپار +عکس

به این مطلب امتیاز دهید

77.8% 22.2%

به گزارش سرویس مقاومت جام نیـوز، «محمد سخندان» از بسیجیان فعال مشهدی بود که با اصرار و پافشاری فراوان، توانست هم‌دوش با رزمندگانِ «لشکر فاطمیون» در «سوریه» حاضر شده و مفتخر به دفاع از حرم بانوی مقاومت، حضرت زینب کبری(سلام الله علیها)» شود. این بسیجی «از دنیا دل کنده» روز 25 آبان 1394 شمسی، تنها پس از چند روز نبرد در میدان، با آتش «مزدوران سعودی» و «مزدوران اسلام آمریکایی» بال در بال ملائک گشود.
یکی از افراد نزدیک به «شهید» این توضیحات را ارائه داد:
«شهیدِ عزیز، محمد سخندان با نام جهادی سید ذاکر، ایرانی و  از بسیجیانِ فعال مشهد هستند. ایشان مدت طولانی برای اعزام به سوریه به هر دری زدند و به هر مقام نظامی که می شناختند متوسل شده و حتی التماس کردند اما به جایی نرسیدند. در نهایت رفتند سراغ برادرانِ افغانستانی ساکن مشهد و از طریق آن ها به بعضی فرماندهان لشکر فاطمیون متصل شدند و اصرار عجیب و پافشاری تکان دهنده ای از خود نشان دادند. حتی یکی از اقوام نزدیک ایشان که اتفاقا باید مخالف اصلی اعزام ایشان می بود، آمد پیش بچه های فاطمیون و گفت یک کاری برای اعزام محمد بکنید. این دیگر خواب و خوراک ندارد و از بی تابی همه ی زندگی اش مختل شده. در نهایت محمد توانست خودش را از طریق فاطمیون به سوریه برساند. نکته ی تکان دهنده این است که محمد فقط سه روز در سوریه بود و به شهادت رسید.»
تصاویری که پیش رو دارید، برش هایی است از حیات «محمد سخندان» که مسیر کوتاه و نورانی پرواز او را تا دروازه های آسمان به ثبت رسانده است:

 
روحمان با یادش شاد

هدیه به روح بلندپروازش صلوات

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

 

 

 

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.