Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

داعش برای بازی یورو ۲۰۱۶ آماده می‌شود

محمد عبرینی یکی از سه مظنون بازداشت شده حادثه تروریستی بروکسل در اعترافات خود به برنامه دقیق تورو داعش در یورو ۲۰۱۶ اشاره کرده است.

مقامات امنیتی فرانسه و بلژیک پس از جلسه مشترک روز گذشته خود خطاب به خبرنگاران حاضر در محل به برنامه دقیقه داعش برای تحرکات تروریستی در جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ اشاره کرده و گفتند: طبق اظهارات محمد عبرینی در جریان بازجویی‌های اخیر مشخص شده که داعش برای یورو ۲۰۱۶ آماده می‌شود و به رغم افزایش تمهیدات امنیتی باز هم برای حمله به فرانسه در جریان این تورمنت اروپایی آماده خواهد بود.

در این گزارش آمده است: فرانسه تا قبل از آغاز یورو ۲۰۱۶ چند مانور سراسری در مراکز مختلف برگزار خواهد کرد و برای تخلیه سریع استادیوم تمرینات ویژه‌ای را در دستور کار قرار خواهد داد. هیچ مشکلی در راه نیست و فرانسه به همه گردشگران دنیا درباره امنیت استادیوم‌های خود در جریان یورو ۲۰۱۶ اطمینان کامل می‌دهد.

مشارکت در شبکه جرایم خرد در نهایت منجر به عضویت عبرینی در شبکه گروه تروریستی داعش شده است چرا که عبرینی یکی از دوستان دوران کودکی صلاح عبدالسلام به شمار می رود. عبدالسلام یکی از مظنونان حملات پاریس است که ماه گذشته در بروکسل بازداشت شد.

برادر کوچکتر عبرینی در ژانویه سال ۲۰۱۴ به استانبول رفته و از آنجا به سوریه سفر کرده بود. برادر کوچکتر عبرینی در ماه آگوست سال ۲۰۱۴ در سوریه کشته شد.

فارس

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشته داعش برای بازی یورو ۲۰۱۶ آماده می‌شود اولین بار در اخبار جهادی پدیدار شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *