Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

زندگی به سبک مدافعان حرم + تصاویر

در کنار تشکیل جبهه مدافعان حرم همانطور که ادبیات مقاومت و رسانه‌‌های ما رنگ و بوی مدافعان حرم را گرفته است عرصه‌های دیگر فرهنگ و هنر نیز تحت تاثیر این خط مقاومت، رنگ و بوی مدافعان را به خود گرفته است.

به موازات احساس تنگ‌تر شدن جهان برای آرمانگرایان واقع بین و متعهدان به نجات بشریت، نشانه‌های رستگاری و صلاح، این روزها واضح‌تر از همیشه در حال نمایان شدن است. در گوشه‌ای از دنیا در سرزمین بلای آخرالزمانی؛ همان که روایات مومنانه به نقش و اهمیت آن در سرنوشت پایان دنیا تاکید کرده‌اند، صف‌کشی دشمنان و دوستان انسانیت و شرافت آشکارتر از هر موقعیت تاریخی دیگر، شکل گرفته است.

موجودیتی به نام داعش با تمام سبعیت نامردانه آن از گوشه و کنار دنیا اشقیا را گرد هم آورده است و در مقابل موجودیت نارسمی اما دیگر شکل‌یافته‌ای به نام «مدافعان حرم»، پاکان و صالحان زمین را تک تک زیر پرچم دفاع از اهل‌بیت آخرین فرستاده خدا متحد کرده است و از همان روزهایی که خط مقاومت در سوریه جان گرفته نیروهای مردمی از سراسر کشورهای جهان به این منطقه آمده‌اند تا از حریم آل‌الله دفاع کرده و با هرگونه تجاوزی به این منطقه مقابله کنند، برای این رزمندگانی که از جان و مال و دلبستگی‌هایشان می‌گذرند تا آرمان‌هایشان را روی دستان‌شان زنده نگه می‌دارند و پرچم حریم آل‌الله را زمین نمی‌گذارند نامی آشنا تکرار می‌شود «مدافعان حرم».

«مدافعان حرم» به واژه‌ای تبدیل شده است که در تاریخ نقش ویژه‌ای ادا کرده نقشی ماندگار که فرهنگ عظیمی از مقاومت و تعهد را پشت سرش دارد. این جایگاه به سن و سال مشخص یا ملیت و کشور و نژادی خاص محدود نمی‌شود همه مسلمانانی که تعهد در میان آرمان‌هایشان حیات دارد فارغ از مرز جغرافیایی و هر نژاد و ملیتی حاضر شده‌اند در خاک کشور دیگری بجنگند که این روزها مورد هجوم متجاوزان واقع شده است.

کشتار و تجاوز سلفی‌ها هنوز ادامه دارد اما این فجایع مانع از مقاومت مسلمانان نشده و اثری در ایستادگی‌شان نگذاشته است. هر چند روز یکبار مدافعان بسیاری در این بین به شهادت می‌رسند و تعداد بسیاری مجروح می‌شوند تعداد شهدا و جانبازان این میدان هر روز افزایش می‌یابد اما به موازات آن نیز تعداد مدافعان حرم هم بیشتر می‌شود دغدغه‌ها هرروز پررنگ‌تر شده و تلاش‌ها و از جان گذشتگی‌ها برای حفظ آرمان و اتحاد مسلمانان همچنان ادامه خواهد داشت.

در کنار تمام جنگنده‌ها و سلاح‌هایی که در دستان مدافعان حرکت دارد قلب سرخ مدافعان حرم می‌تپد و در کنار تمام سختی ِ جنگ گاه ذوق‌های هنری به چشم می‌آید. در کنار تشکیل جبهه مدافعان حرم همانطور که ادبیات مقاومت و رسانه‌‌های ما رنگ و بوی مدافعان حرم را گرفته است عرصه‌های دیگر فرهنگ و هنر نیز تحت تاثیر این خط مقاومت، رنگ و بوی مدافعان را به خود گرفته است. این روزها بسیاری از صفحات مجازی و آلبوم‌های شخصی و غیر شخصی پر است از عکس‌هایی که روزهایی از زندگی مدافعان حرم را در قالب هنر به تصویر کشیده است. بخشی از این تصاویر در ادامه می‌آید:

تسنیم


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *