Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

ماجرای فرار یک داعشی که نمی‌خواست به “بهشت” برود!

گروه تروریستی داعش
روزنامه گاردین در گزارشی داستان چگونگی محلق شدن یکی از عناصر سابق داعش را به این گروه تروریستی از طریق خاک ترکیه و فرار او پس از ۳ ماه، منتشر کرد.

به گزارش اخبار جهادی به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، این روزنامه در گزارش روز سه شنبه خود به قلم “رابرت او ورث” با عنوان “عنصر جهادی مُردد”، داستان “ابوعلی” از عناصر نادم و فراری گروه تروریستی داعش را روایت کرد.

گاردین خاطرنشان کرد، ابوعلی که نام مستعار وی است، در نیمۀ ماه ژانویه گذشته از طریق خاک ترکیه وارد سوریه شد؛ یعنی زمانی که گروه داعش در اوج خود بود. او گفت که اینکار را با کمک یک کارگر نظافت چی با پرداخت مبلغ ۷۵ لیر سوری انجام داد. این کارگر وی را به جایی که شکافی در حصار مرزی وجود داشت، برد و با اینکه مسافت طولانی را طی کرد، اما دچار تردید شد.

این نویسنده افزود: این فرد نام جدید و زندگی جدیدی را آغاز کرد. اسمش ابوعلی شد و نظیر سایر عناصر جهادی ملحق شده به داعش، می خواست که زایش و رویش جدیدی داشته باشد.

نویسنده روزنامه گاردین خاطرنشان کرد که با ابوعلی در روستای عفره در مرز ترکیه و سوریه بعد از گذشت سه ماه از فرارش از گروه داعش ملاقات کرد. او با کمک برخی از قاچاقچیان توانست از دست داعش فرار کند.

به نوشته روزنامه گاردین، گروه داعش به طور معمول مهاجران را برای پیوستن به این گروه به داخل سوریه قاچاق می کرد اما ابوعلی خودش به تنهایی وارد سوریه شد. او همچنین عملا آمادگی ملحق شدن به این گروه را نیز نداشت. ابوعلی گفت که وقتی یکی از سران داعش ماموریت بستن کمربند انفجاری را برای اجرای عملیات انتحاری به وی واگذار کرد، او با اینکار مخالفت کرده و گفته است: “چرا خودت این کار را نمی کنی؟ تو بیشتر از من می خواهی به بهشت بروی.”!!

داعش ساخته و پرداخته سرویسهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکایی و اسرائیلی است و تفکرات آن برخاسته از وهابیت است و به عقیده کارشناسان این گروه با اقدامات خود به دنبال تخریب چهره اسلام در دنیا و همچنین بحرانی کردن اوضاع منطقه به نفع رژیم صهیونیستی است؛ “ابوبکر بغدادی” سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش در دوران حضور اشغالگران آمریکایی در عراق، در زندان بوکا در اختیار آمریکایی ها بود. با ایجاد این گروه شمار قابل توجهی از افراطی‌ها از کشورهای مختلف حتی آمریکا و کشورهای اروپایی، در سایه سکوت مقامات آن کشورها و با همکاری سرویسهای اطلاعاتی غربی و همپیمانان آنها در منطقه به راحتی توانستند به این گروه تروریستی ملحق شوند. اما اکنون بازگشت این تروریستها به یکی از بزرگترین مشکلات کشورهای غربی تبدیل شده است.

نوشته ماجرای فرار یک داعشی که نمی‌خواست به “بهشت” برود! اولین بار در اخبار جهادی پدیدار شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *