Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

آمریکایی ها در فلوجه چه می کنند؟ ملاقات ژنرال ها با سران داعش

تحرکات آمریکایی ها درارتباط با داعش، در دو روز گذشته در رسانه های کردستان عراق بازتاب زیادی داشت، بطوری که گزارش هایی مبنی بر حضور نظامیان این کشور درفلوجه در۶۰ کیلومتری غرب بغداد را که همچنان تحت اشغال داعش قراردارد، انتشار داده اند.

این رسانه ها، روزچهارشنبه خبری منتشر کردند، مبنی براینکه سران داعش و ژنرال های آمریکایی در شهر فلوجه دیدارهای متعددی داشته اند.
آژانس خبری «دواروژ» در منطقه کردستان عراق در این خصوص گزارش کرد: آمریکایی ها همچنین بطور مخفیانه با فرماندهان ارشد داعش درموصل و حویجه که تماما قبلا بعثی بوده اند، مذاکره کرده اند.
این سایت اضافه کرد: به اعتقاد کارشناسان عراقی، آمریکایی ها در حال تغییر تاکتیک های خود درجنگ باداعش و جداکردن بعثی های درون سیستم داعش هستند.
همزمان آژانس خبری«ملیت» نیز در این ارتباط نوشت: مذاکرات در حویجه در جنوب غرب کرکوک، از طریق عشایر قدرتمند موصل مانند«شمر و جبوری» انجام شده، اما در عین حال ، عشایری چون «تاهی» که نزدیک به ترکیه هستند، در این مذاکرات مشارکت داده نشده اند تا مبادا محتوای این مذاکرات به ترکیه رسوخ کند.
این تحرکات در حالی در رسانه های منطقه بازتاب یافته که آمریکایی ها از میان ۵ هزار نظامی خود در عراق ، ۴۰۰ افسر عالی رتبه ، در میان آنان ۲۱ ژنرال ارشد سه و دوستاره را در این کشور، به بهانه مبارزه با داعش، مستقر کرده اند.
این گزارش ها تایید می کند که تاکنون آمریکایی ها تاکنون دو بار با «احمد علوانی» یکی از فرماندهان ارشد داعش که قبلا بعثی بوده، در حویجه دیدار و گفت وگو کرده اند.
به عقیده کارشناسان، با توجه به اینکه ۸۵ درصد داعشی های عراق بعثی هستند، آمریکایی ها درصددند ازطریق مذاکره ، پرونده داعش را در عراق ببندند.
این کارشناسان می گویند ازیک سو آمریکایی ها با تشویق داعشی های خارجی برای خروج از عراق وازسوی دیگر با جدا کردن داعشی های بعثی ازبدنه داعش، قصد دارند قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پرونده داعش را درعراق بطور کامل جمع کنند.
این گزارش ها تا حدودی دلایل جلوگیری آمریکایی ها ازعملیات نظامی علیه داعش در فلوجه و موصل را فاش می سازد.

ایرنا

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشته آمریکایی ها در فلوجه چه می کنند؟ ملاقات ژنرال ها با سران داعش اولین بار در اخبار جهادی پدیدار شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *