Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

توهین‌کنندگان به اردوغان روانه زندان شدند

turkish-prime-minister-recep-tayyip-erdoganپنج تن از شهروندان ترکیه به اتهام توهین به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور روانه زندان شدند.

به گزارش پرس تی وی، خبرگزاری «دوغان» ترکیه روز چهارشنبه (۲۵ فروردین) گزارش داد، پنج تن از شهروندان استان «شانلی اورفا» به اتهام آسیب زدن به وجهه رئیس جمهور در شبکه های اجتماعی به زندان رفتند.

این خبرگزاری همچنین از دستگیری نفر ششمی هم خبر داد که بعداً آزاد شد.

وزیر دادگستری ترکیه در ماه گذشته میلادی (مارس) گفته بود، از زمان انتصاب رجب طیب اردوغان به عنوان رئیس جمهور این کشور در اوت ۲۰۱۴ میلادی، تا کنون تقریباً ۲ هزار نفر به اتهام توهین به رئیس جمهور تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند.

مواردی از این دست سبب افزایش نگرانی ها نسبت به موضوع آزادی بیان در ترکیه و متهم شدن اردوغان به سرکوب آزادی مطبوعات و نهادهای غیردولتی شده است.

این در حالی است که اردوغان بارها این اتهامات را رد کرده است.

باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا نیز در تاریخ ۱۳ فروردین ضمن انتقاد از دولت ترکیه به علت سرکوب آزادی مطبوعات در این کشور از اردوغان خواست از در پیش گرفتن راهبردِ حمله به رسانه ها دست بردارد.

اوباما گفته بود: «بر کسی پوشیده نیست که ترکیه روش هایی را در پیش گرفته که مرا نگران کرده است. از دید من، رویکردی که آنها (دولت ترکیه) در قبال مطبوعات در پیش گرفته اند، ممکن است ترکیه را به سمت مسیری نگران کننده پیش ببرد.»

اردوغان سپس ضمن رد سرکوب آزادی مطبوعات در ترکیه گفته بود انتقادات اوباما در این خصوص وی را به شدت آزرده کرده است.

تابناک

نوشته توهین‌کنندگان به اردوغان روانه زندان شدند اولین بار در اخبار جهادی پدیدار شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *