Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

ارتش سوریه یک مسیر اصلی را باز کرد

ارتش سوریه پس از درگیری‌ با تروریست‌های داعش در خناصر، مسیر حلب-خناصر- دمشق را پس از بسته شدن آن باز کرد.

به گزارش اخبار جهادی به نقل از ایسنا، در حالیکه نیروهای ارتش سوریه اخیرا از چند محور وارد جنگ بی‌امان علیه داعش و جبهه النصره در استان حلب در شمال این کشور شده‌اند، امروز (شنبه) از آزادسازی مسیر حلب – خناصر- دمشق خبر دادند.

خبرنگار النشره با اعلام این خبر گزارش داد که درگیری‌ها همچنان در حومه شرقی حلب میان ارتش سوریه و نیروهای داعش ادامه دارد و داعش در تعدادی از روستاهای اطراف خناصر و کویریس پیشروی داشته است.

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که از چند روز پیش درگیری‌های شدیدی بین ارتش سوریه و داعش در شرق خناصر در حومه جنوب شرقی حلب رخ داده است. ارتش سوریه فوریه گذشته شهرک خناصر واقع در تنها خط امدادرسانی که حلب را به سایر مناطق مرتبط می‌سازد را از داعش پس گرفته بود. اما مسیر خناصر – حلب به علت خمپاره‌های داعش بسته شده بود.

داعش در بیانیه‌ای اعلام کرده بود، حوزه نفتی “دریهم” و تپه‌های اطراف آن را تا مسافت ۶۵ کلیومتری جنوب شرق حلب را که مشرف بر شهرک خناصر است، تحت اختیار دارد.

از سوی دیگر درگیری‌هایی بین نیروهای سوریه از یک سو و جبهه النصره و گروه‌های افراطی هم‌پیمان آن از سوی دیگر در منطقه حندرات رخ داده است.

در حومه جنوبی حلب درگیری‌ها میان ارتش سوریه و النصره در اطراف شهرک استراتژیک العیس مشرف بر جاده بین‌المللی حلب و دمشق ادامه دارد و النصره ماه گذشته میلادی این شهرک را به دست گرفت و نیروهای سوری در حال آزاد سازی آن هستند.

به گزارش دیده بان حقوق بشر، طی ۴۸ ساعت گذشته ۳۰ هزار تن از داعش فرار کرده‌اند.

النشره گزارش داد که ارتش سوریه مخفیگاه‌ها و تجهیزات داعش را در محله المریعیه و تل کروم در حومه دیر الزور منهدم کرد و نیروهای داعش را در اطراف فرودگاه الضمیر در قلمون شرقی هدف قرار داد.

در جببه القلمون شرقی ارتش پیشروی‌هایی در اطراف فرودگاه نظامی الضمیر داشته است و به مسافت ۷۰۰ متری کارخانه سیمان البادیه رسیده‌اند که داعش برای ربودن کارگران و غیرنظامیان در ابتدای ماه جاری میلادی از آن استفاده کرده بود. این پیشروی با هدف حفظ امنیت فرودگاه الضمیر در برابر حملات مکرر تروریست‌ها است.

در حالیکه همزمان با تشدید عملیات نظامی در جبهه‌های مختلف و عمیق‌تر شدن بحران انسانی در حلب مذاکرات ژنو از روز چهارشنبه برای بررسی جدی گذار سیاسی از سر گرفته شده است.

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشته ارتش سوریه یک مسیر اصلی را باز کرد اولین بار در اخبار جهادی پدیدار شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *