Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

سید حسن نصرالله: مواضع ایران در حمایت از جبهه مقاومت، قاطعانه است

سید حسن نصرالله: مواضع ایران در حمایت از جبهه مقاومت، قاطعانه است

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از محور مقاومت در منطقه، قاطعانه و نهایی است.

به گزارش ـ مدافعان حرم ـ «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان امروز جمعه هفدهم اردیبهشت ماه در جریان جشن هیئت حمایت از مقاومت اسلامی به بررسی تحولات سیاسی جاری در منطقه خاورمیانه پرداخت.

نصرالله در آغاز سخنرانی خود روز مبعث رسول اکرم (ص) را تبریک گفت و از همه کسانی که در این هیئت فعالیت می‌کنند تشکر و قدردانی کرد.

بر اساس این گزارش، وی در جریان این سخنرانی گفت: از همه کسانی که از نیروهای مقاومت به اشکال مختلف حمایت می کنند، قدردانی می کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه با اشاره به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه، اظهار داشت: باید برای افکار عمومی جهان جنایت هایی که صهیونیست ها علیه فلسطینیان ساکن نوار غزه مرتکب می شوند را روشن کنیم.

سید حسن نصرالله همچنین تصریح کرد: تا زمانی که اشغالگری صهیونیست ها ادامه داشته باشد و تا زمانی که آزادمردانی باشند که در مقابل این اشغالگران بایسته و با آنها مبارزه کنند، جنایت های صهیونیست ها علیه فلسطینیان نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه حزب الله از ابتدا در مقابل صهیونیست ها ایستاده و در ادامه نیز خواهد ایستاد، گفت: طی سال های گذشته که صهیونیست ها یا اقدام به ترور عناصر مقاومت کردند و یا جنگی را علیه محور مقاومت به راه انداختند، همگان شاهد بودند که حزب الله با اراده و ایمانی قوی وارد میدان شده است.

وی با اشاره به اینکه از زمان جنگ 6 روزه، اسرائیل به این نتیجه رسید که باید کمر مقاومت را بشکند، اظهار داشت، از این روی صهیونیست‌ها محیط مناسب مقاومت را هدف قرار داد؛ البته برخی افراد فرزندان خود را به مقاومت می‌دهند و از آن حمایت می‌کنند که در واقع این مسئله شرط پیروزی و تداوم مقاومت است.

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه دشمن صهیونیستی سعی دارد نیروهای مقاومت را برای تضعیف آن هدف قرار دهد گفت: «دشمن از نظر مالی و قطع منابع [حمایتی] قصد دارد مقاومت را هدف قرار دهد و برخی نیز به این شرایط تن می‌دهند».

نصرالله با بیان اینکه دشمن صهیونیستی در جهان عرب کسانی را یافته است که بستر مقاومت را هدف قرار دهند، اظهار داشت: «برخی ما را به تروریسم متهم می‌کنند. در واقع آنها خودشان تروریست هستند… امروزه عربستان پرچم حمله به مقاومت را با خود حمل می‌کند».

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین گفت: شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب نیز با هدف مقابله با محور مقاومت از حزب الله به عنوان یک گروه تروریستی یاد کردند.

وی در ادامه تصریح کرد: البته این بدان معنا نیست که ما چنین اقدماتی از سوی سعودی ها و حامیان آنها را پیش بینی نمی کردیم؛ بلکه برعکس اقدامات آنها برای ما قابل پیش بینی بود چرا که چنین اقداماتی از مستلزمات نبرد حق و باطل است.

سید حسن نصرالله اظهار داشت: بسیاری از کشورهای عربی امروز از عربستان سعودی پیروی می کنند اما آنها از سیاستی که در پیش گرفته اند، راضی نیستند و به نوعی مجبور به پیروی از سعودیها هستند؛ عربستان سعودی در برهه ای از زمان حتی کویت را به دلیل اظهارات یکی از نمایندگان پارلمان این کشور، تهدید به قطع روابط دیپلماتیک کرده بود.

وی در ادامه تصریح کرد: با وجود این هجمه بی سابقه علیه حزب الله لبنان از سوی کشورهای منطقه، من به صراحت اعلام می کنم که حزب الله هم اکنون از تمامی جهات در بهترین شرایط به سر می برد.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: مواضع جمهوری اسلامی ایران چه از سوی امام خامنه ای (مد ظله العالی) و چه از سوی دیگر مسئولان این کشور در حمایت از محور مقاومت در منطقه، قاطعانه و نهایی است.

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: امام خامنه ای همواره از حمایت های مادی، معنوی و فرهنگی کرده اند و من اکنون خطاب به ایشان می گویم: ای امام ما! ای سید ما! آسوده خاطر باش.

نصرالله با اشاره به دیدارهای علنی «ترکی الفیصل» شاهزاده سعودی با مسئولان رژیم صهیونیستی اظهار داشت: «برخی از نقاب‌ها برداشته شده است. عربستان به این مسئله [دیدار با صهیونیست‌ها] ادامه می‌دهد و مقدمات توسعه روابط میان آنها فراهم شده است. در واقع اعطای دو جزیره مصری به عربستان سعودی دریچه‌ای برای هماهنگی علنی با اسرائیل است…عربستان مسئول شکست آتش‌بس در سوریه به ویژه در ریف جنوبی حلب است… شروط عربستان در مذاکرات صلح یمن در کویت در واقع با هدف شکست آن صورت می‌گیرد».

وی با بیان اینکه عربستان ماه‌هاست که از جیره‌خواران خود حمایت می‌کند و منتظر انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست تا تحریکات خود را افزایش دهد گفت: «در سایه این کینه [عربستان] ظاهرا این مذاکرات به هیچ نتیجه‌ای نخواهد رسید؛ زیرا کسانی که در سوریه و یمن جنگیدند آماده نیستند تسلیم گروه‌های تروریستی مانند داعش و القاعده شوند که تحت حمایت عربستان هستند… هر چند در عرصه بین‌الملل تلاش‌هایی برای این مذاکرات وجود دارد، ولی عربستان جنگ خود را در سوریه و یمن تکمیل می‌کند. آیا در صورتی که قدرت به معارضان برسد خواهند توانست از دمشق در برابر حملات داعش و النصره حمایت کنند؟».

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به بحران خلأ ریاست جمهوری در این کشور نیز اظهار داشت: اتفاق جدیدی در این زمینه نیافتاده است و همچنان همان اظهارنظرهای گذشته در این خصوص را از مقامات لبنانی می شنویم؛ کسانی که به دنبال انتخاب رئیس جمهور جدید برای لبنان هستند باید بدانند که بخشی از راه حل این موضوع در عربستان است و بخش دیگر آن در لبنان.

وی در همین زمینه گفت: اقدام درست برای حل و فصل نهایی مسأله خلأ ریاست جمهوری در لبنان رایزنی با طرف های مسئول در این زمینه است تا بدین ترتیب نتیجه ای درخور حاصل شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *