Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

جنایات داعش در عراق/ کشف بیش از ۵۰ گور دسته‌جمعی

فرستاده ویژه سازمان ملل در عراق از کشف بیش از ۵۰ گور دسته‌جمعی در مناطق مختلفی که تحت اشغال گروه تروریستی داعش بود، خبرداد.

به گزارش اخبار جهادی ؛ «جان کوبیس،» فرستاده ویژه سازمان ملل در عراق، در گزارش خود در شورای امنیت از کشف بیش از ۵۰ گور دسته جمعی در مناطق مختلف تحت اشغال گروه تروریستی داعش در عراق خبرداد.

وی با بیان این خبر افزود: از این میان ۳ گور دسته جمعی تنها در یک زمین بازی فوتبال در رمادی کشف شد.
وی اضافه کرد: فهرست جرایم هولناک داعش در عراق همچنان طولانی است و با آزادسازی مناطق دیگر این کشور از چنگال داعش، هر روز ابعاد جدیدی از جنایات این گروه تروریستی در این مناطق افشا می‌شود.
وی توضیحی از تعداد افراد مدفون شده در این گورها ارائه نداد؛ اما گفت: تنها در ۳ گور دسته جمعی که ۱۹ آوریل (۳۱ فروردین) در زمین فوتبال رمادی کشف شد، حدود ۴۰ جسد به خاک سپرده شده بودند.
فرستاده ویژه سازمان ملل اظهار کرد: بحران انسانی در عراق روبه تشدید است و دو سوم جمعیت این کشور (یعنی حدود ۱۰ میلیون نفر) امروز به شدت نیازمند کمک هستند و ۲ میلیون نفر دیگر نیز تا پایان امسال با خطر آوارگی مواجه هستند.
کوبیس ضمن هشدار نسبت به سوء استفاده داعش از ناآرامی های سیاسی و انجام نشدن اصلاحات در این کشور، از مسوولان عراقی خواست با اتخاذ تدابیر لازم، به بحران حاکمیتی جاری پایان دهند .
باشگاه خبرنگاران

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشته جنایات داعش در عراق/ کشف بیش از ۵۰ گور دسته‌جمعی اولین بار در اخبار جهادی پدیدار شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *