Amg-Fars.IR

شهدا کبوتر

عاملان حمله به زائران حرم امام کاظم (ع) دستگیر شدند + عکس

عاملان حمله به زائران حرم امام کاظم(ع) دستگیر شدند + عکس

یک گروه تکفیری وابسته به داعش که زائران حرم مطهر امامین جوادین (ع) را در سالروز شهادت امام کاظم (ع) هدف قرار داده بود شناسایی و منهدم شد.

به گزارش ـ مدافعان حرم ـ یک باند تروریستی وابسته به داعش که زائران حرم مطهر حضرت امام موسی کاظم(ع) در بغداد را هدف قرار داده بود منهدم شد.

وزارت دفاع عراق با انتشار بیانیه ای این گروه تروریستی را “ولایت بغداد” عنوان کرده و اعلام کرد: این گروه تروریستی که تعدادی کمربندی انفجاری، بمب، دستگاه های انفجار از راه دور و تعدادی نارنجک همراه داشت و درصدد حمله به زوار امام موسی کاظم (ع) در بغداد بود.

در تصاویر منتشر شده تروریست‌های دستگیر شده ۵ نفر هستند.

تروریست‌های دستگیر شده به هدف قرار دادن زائران حرم مطهر حضرت امام کاظم (ع) با خودروی بمب‌گذاری شده در دو منطقه “کراده داخل” و پل “الجادریه” در بغداد اعتراف کرده‌اند.

همچنین نیروهای امنیتی بغداد چندین قبضه خمپاره که آماده استفاده علیه زائران امام موسی کاظم (ع) بود را کشف و ضبط کردند.

به گفته وزارت دفاع عراق عناصر داعشی دستگیر شده به دست مقامات قضایی برای مجازات شدن سپرده شده‌اند.

همزمان با تشرف زائران به حرم مطهر دو خودروی بمب گذاری شده در جنوب بغداد، زائران سوگوار امام هفتم شیعیان را هدف قرار داد که ۲۰ زائر شهید و زخمی شدند.

در ۲۵ رجب و سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) به میلیون ها زائر همچون مراسم اربعین، با پای پیاده از استان ها و شهرهای مختلف عراق وارد شهر کاظمین شدند و به گروه های تروریستی ثابت کردند با ایجاد رعب و وحشت نمی‌توانند این رشته محبت را پاره کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *